Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Tahsin Yılmaz, Android işletim sistemi ve DECT teknolojisini birleştirdikleri akıllı ev telefonu E4’ü  orta vadede Türkiye’de üretmeyi hedeflediklerini kaydetti.

E4’ün tanıtımında konuşan Yılmaz, Türk Telekom’un, yatırımlarıyla Türkiye’nin iletişim altyapısını en ileri teknolojilere hazır hale getirdiğine ve dijital yaşam dönüşümünde yeni bir dönem başlattıklarını söyledi.

Dünyada bir operatörün tasarlayıp geliştirdiği ilk akıllı ev telefonuyla, akıllı yaşam teknolojilerini herkes için ulaşılabilir hale getirdiklerini, müşterilere dijital çağın avantajlarını sunduklarını ve iletişim sektörünün lideri olarak “Dijital Yaşam Dönüşümü” vizyonuyla müşterileri için çözümler üretmeye devam ettiklerini dile getiren Yılmaz, şunları söyledi:

“3D vizyonumuz doğrultusunda, dijital çağın avantajlarını müşterilerimize en iyi şekilde sunmak için ürünlerimizi sürekli geliştiriyor ve çeşitlendiriyoruz. Bir yakınsama ürünü olarak akıllı ev telefonumuzu, Türk Telekom Grubu’nun tüm iletişim hizmetlerinin harmanlandığı bir platform, entegre bir iletişim cihazı olarak değerlendiriyoruz. Yeni ürünümüzle, Türkiye’de genişbant penetrasyonunu desteklemeyi ve mobil tarafla yapacağımız sinerji kampanyalarıyla müşterilerimize daha fazla değer katmayı hedefliyoruz. Tüm mühendislik ve tasarım çalışmalarını Türkiye’de yaptığımız ve orta vadede Türkiye’de üretmeyi hedeflediğimiz akıllı ev telefonumuzla, Android işletim sistemi ile DECT teknolojisini birleştirdik. Böylece kablosuz ev telefonlarını müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak hale getirdik. Teknolojide öncü bir grup olarak Ar-Ge yatırımlarını ve müşterimize fayda sağlamayı birinci öncelik sayıyoruz. Önümüzdeki dönemde, pazara daha farklı segmentlerde farklı tüketici ihtiyaçlarını karşılayan cihazları sunmayı hazırlanıyoruz. Akıllı ev telefonlarımızın ilki olan E4’ün tüm Türkiye’ye ve dünyaya hayırlı olmasını diliyorum.”

“Her bütçeyi düşündük”

Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz da E4 ile yıllardır varolan ev telefonu kavramında büyük bir devrim gerçekleştirdiklerini dile getirerek, akıllı ev telefonlarını her bütçeye uygun tekliflerle müşterilerine sunacaklarını vurguladı.

Ali Yılmaz,  “Akıllı ev telefonunda müşterilerimize iki teklif sunuyoruz. Birinci teklifimiz, Cazip Ev Avantaj Dört Dörtlük ek tarifesi kullanan müşterilerimize sunduğumuz ‘Eskiyi getir, akıllıyı götür’ kampanyası. Bu kampanyayla eski ev telefonunu alıyoruz ve müşterilerimizi 24 ay taahhüt ile ayda sadece 2 liraya akıllı telefon E4 sahibi yapıyoruz. Ayrıca her yöne 1000 dakika ücretsiz konuşma hediye ediyoruz. İkinci teklifimizle, diğer tüm tarifeleri kullanan müşterilerimiz 24 ay taahhüt verdiklerinde, kullandıkları pakete ek olarak ayda 12 lira daha ödeyerek akıllı ev telefonuna sahip olacak ve akşam 7’den sabah 7’ye her yöne ücretsiz konuşabilecek” diye konuştu.

Soruları da yanıtlayan Ali Yılmaz, önümüzdeki dönem hedeflerinin, bir hanedeki bütün cihazların akıllı hale dönüştürmek olduğunu belirterek, “E4 sadece bir ilk. Önümüzdeki süreçte ev içindeki bütün cihazları akıllı hale getirebilmek adına bir çok üreticiyle işbirliği görüşmelerimiz var”  bilgisini paylaştı.

Ürünün şu an için Çin’de üretildiğini söyleyen Ali Yılmaz, önümüzdeki sene Türkiye’de üretmeyi planladıklarını dile getirdi.

Tahsin Yılmaz da Digitürk’ün satın alım sürecine ilişkin soru üzerine, Digitürk için bağlayıcı olmayan bir teklif verdiklerini hatırlatarak, belirlenen süre içinde olumlu yanıt alamadıklarını söyledi.

Yılmaz, nihai teklifin verilebilmesi için inceleme yapmak üzere bilgi odasına (data room) girmelerinin gerekliliğine dikkati çekerek, henüz böyle bir olanaklarının olmadığını, gelişmeleri takip ettiklerini belirtti.

E4

E4 ile internete girmek, televizyon seyretmek, oyun oynamak, müzik dinlemek ve sosyal ağlara bağlanmak mümkün. Dünyada 4″ ekran genişliğine sahip, en güncel Android Jelly Bean işletim sistemli ilk ve tek akıllı ev telefonu E4 ile kullanıcılar dilerlerse evde ve ofiste var olan internet bağlantısı üzerinden internete girerek maillerini okuyabilecek, ofis dosyalarını açarak üzerinde çalışabilecek, Facebook, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarını kullanabilecek.

E4 içinde yüklü olan Wirofon uygulamasıyla kullanıcının bulunduğu yerdeki internet bağlantısı üzerinden, ev telefonu tarifesiyle konuşmasına da olanak tanıyacak.Türk Telekom akıllı ev telefonu E4, Wirofon, TTNET Müzik, Tivibu, Bulut Rehber, Bulut Depo, Akttar, Yardım Rehberim uygulamaları yüklenmiş olarak Aralık ayı itibarıyla tüm Türk Telekom bayi ve ofislerinde satışa sunulacak.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın