Vefa’nın hafif çelik yapı markası Steelife, Afrika ülkelerinde dikkat çekiyor. Bu yıl Afrika’da Libya, Tanzanya, Kenya, Gana ve Nijerya’daki fuarlara katılan Steelife, güvenli, kaliteli ve en önemlisi de klasik yapı sistemlerine göre yüksek inşaat hızına sahip olması nedeniyle Afrikalıların ilgisini çekti.

Hafif çelik yapılar üreten Steelife, yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da giderek güçleniyor.  Bu yıl Afrika pazarına yönelen Steelife, Libya,Tanzanya, Kenya, Gana ve Nijerya’da katıldığı fuarlarda özellikle inşaat hızıyla Afrikalıları etkiledi.

Steelife Genel Müdürü Bülent Aydın, Afrika ülkelerinde altyapı yatırımları ile birlikte konut ihtiyacının da arttığına dikkat çekerek, “Afrika’daki hükümetlerin öncelikli planları arasında vatandaşlarının yaşam standardını yükseltmek için çok katlı olmayan konutlar inşa ettirmek geliyor. Steelife, bu potansiyelden hareketle,alternatif pazarlar içinde son yıllarda yıldızı parlayan Afrika’ya yöneldi”dedi. Çelik yapıların yüksek inşaat hızı ile Afrikalıların ilgisini çektiğini dile getiren Bülent Aydın, Gabon’da gerçekleştirdikleri 564 konutluk kentseldönüşüm projesine dikkat çekti. Orta Afrika ülkelerinden Gabon’da Ulusal Kalkınma Planı’nın en önemli ayaklarından biri olan kentsel dönüşümün ilk projesinin altı ay gibi kısa bir zamanda tamamlandığını kaydeden Bülent Aydın,hafif çelik yapı sisteminin klasik sistemler ile kıyaslanmayacak derecede yüksek inşaat hızına sahip olduğunu vurguladı. Aydın, “Hafif çelik yapı sistemi özellikle inşaat sezonunun çok kısa olduğu bölgelerde güvenli, kaliteli ve en önemlisi de klasik yapı sistemlerine göre çok daha hızlı inşa edilen bir sistem olarak öne çıkıyor. Kısa sürede üretilip uygulandığı için zamandan tasarruf sağlarken acil çözümler için de ideal bir sistem olarak dikkat çekiyor” dedi.

Öte yandan bu yıl Libya, Tanzanya, Kenya, Gana ve Nijerya olmak üzere Afrika’nın beş farklı ülkesinde fuarlara katıldıklarını söyleyen Bülent Aydın, en son Nijerya’da yatırımların merkezi olan eski başkent Lagos’taki Niconex Fuarı’na katıldıklarını hatırlattı.Bülent Aydın, “Nijerya’da devlet ve özel sektör tarafından yürütülen kalkınma projelerinin merkezi konumundaki Lagos, planlanan konut projeleri ile Steelife için önemli bir pazar olmaya devam ediyor. Çok kısa sürelerde büyük toplu konut projelerini tamamlayabildiğimizi örnekleri ile anlattığımız fuar standımız,fuarda en çok ilgi çeken stantlarından biriydi. Çok sayıda inşaat firması,yatırımcı ve bireysel katılımcı standımızı ziyaret etti. Ayrıca standımızda Nijerya devlet yetkililerini de ağırladık” diye konuştu.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın