Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen iX İstanbul 2013 etkinliği kapsamında Fast Lane Ventures, IFC, 3TS,Apex, Intel Capital gibi dünyanın en önemli yatırımcıları teknoloji alanında devrim yaratabilecek yeni Türk girişimcilerini aramak üzere Türkiye’de buluştu.

Açılışı Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi Kurucusu Ersin Pamuksüzer tarafından yapılan etkinliğe yemeksepeti.com kurucu ortağı Melih Ödemiş, EBAN yönetim kurulu üyesi Baybars Altuntaş ile melek yatırımcı Mehmet Buldurgan gibi Türk girişimve yatırım dünyasının tanınmış isimleri de katıldı.

Etkinlik kapsamında Mobil& Oyun, IT, Big Data ve Cloud, Dijital Medya ve Lifestyle,Seed, Sosyal Girişimcilik alanlarında teknolojiler üreten 21 Türk girişimci şirket sunum yaparak, yabancı yatırımcılardan anında geri bildirim alma şansıyakaladı.

Sunum yapan girişimcilerarasında B-messenger, Bilgi Odası, Bimetri, C@rma, Cepyol, ChampionsApp, DemakGlobal, Dimera, Eniyihekim.com, Gowitme, Gripati, Mobikasaba, Mobil Express,Natek, Picus Security, Sencebence, Soul, Swag, Visionteractive, Woisio veYolyola yer aldı. Etkinliğe katılan yatırımcılar tarafından en iyi sunum yapangirişim olarak, şirketlerin müşteri ilişkileri yönetim sistemi içindeçalışarak, satış ve destek ekiplerine yardımcı olan ChampionsApp seçilirken, en iyi sunum yapan yatırımcı ödülü ise 3TSCapital Partners’ın yönetici ortağı DanielLynch’in oldu.

Etkinliğin anakonuşmacıları arasında; 35 yıldan bu yana bilgi ve iletişim sektöründekigirişimciler, yatırımcılar ve yöneticiler için ilham kaynağı olan ve onlararehberlik eden yatırım dünyasının başarılı isimlerinden Dixon Doll, özellikle son dönemde yaptığı yatırımlarla dikkat çekenTürk melek yatırımcı Hasan Aslanoba,dünyanın önde gelen yatırım şirketi McKinsey İstanbul ortağı Bengi Korkmaz ve Koç Grubu’nun erkenaşamadaki, yenilikçi ve teknolojik buluşları en doğru iş modelleri ileticarileştirmeyi hedefleyen şirketi Inventram Genel Müdürü Cem Soysal yeraldı. Dixon Doll Silikon Vadisiyatırıcımları gelişmekte olan pazarlarda yenilik arıyor temalı bir konuşmayaparken, Türk start-up’lar yurtdışında nasıl rekabetçi olabilir, yatırıcımlarstart-up’lara küresel birer oyunca haline gelmek için neler sunabilir gibikonularda masaya yatırıldı.

Bahçeşehir Üniversite’sinde düzenlenen ve resmi havayolu Türk Hava Yolları olan etkinliğin diğer sponsorları ve destekçileriarasındaKOSGEBGoogle, ELIG ve Evrensel Hazır Gıda yer aldı.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın