s1384160854_Pegasus_UcagiAvrupa iş dünyasının en prestijli ödülleri içerisinde gösterilen European Business Awards’ın 2013-2014 döneminde Türkiye’yi temsil eden 40 firmadan biri olmaya layık görülen Pegasus Hava Yolları, büyük ödül “Ruban d’Honneur” unvanı için emin adımlarla ilerliyor.

Yılın Büyüme Stratejisi (Target Neutral Growth Strategy Of The Year) kategorisinde Türkiye’yi temsil eden ve bu dönemde Ruban d’Honneur unvanını kazanmak üzere finale kalan Pegasus Hava Yolları’nın Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, ödül süreciyle ilgili şunları söyledi:

“Türkiye’de havacılığı değiştiren, öncü düşük maliyetli havayolu şirketi olarak, her geçen gün daha fazla misafirin hava yolu ile tanışmasını sağlıyoruz. İki yıldır Official Airline Guide (OAG) tarafından Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi seçilerek yakaladığımız başarıyı, Avrupa’nın en prestijli iş ödülü European Business Awards’ta ‘Yılın Büyüme Stratejisi’ kategorisinde ‘Ulusal Şampiyon’ olarak Türkiye’yi temsil eden firmalar içerisinde yer alarak sürdürüyoruz.

 Pegasus olarak yola çıktığımız 2005 yılında 14 uçakla 6 yurt içi uçuş noktasına, haftada 112 tarifeli uçuş gerçekleştirirken; bugün 45 uçaklık genç filomuz ile misafirlerimizi yurt dışında 45, yurt içinde 31 nokta olmak üzere, 30 ülkede toplam 76 noktaya uçuruyoruz. Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ve Kafkaslar’a gerçekleştirdiğimiz uçuşlarımızla 8 yılda yaklaşık 60 milyon misafir taşıyarak, bölgesel bir düşük maliyetli havayoluna dönüştük.  

Büyümek ve daima ileri gitmek Pegasus misyonunun temel taşlarından biri. Bu misyonla kazandığımız ödüllere bir yenisini katarak, iş dünyasının Oscarı olarak değerlendirilen European Business Awards’ta fark yaratacağımıza inanıyorum.”

European Business Awards Halk Oylaması 11 Kasım’da BaşladıEuropean Business Awards’ta yarışmak üzere 31 ülkeden seçilen ulusal şampiyonlar için
11 Kasım- 2 Ocak 2014 tarihleri arasında internet üzerinden halk oylaması gerçekleştirilecek. Halk oylaması süresince ulusal şampiyonlar; http://www.businessawardseurope.com/ adresinde yayınlanan bir video ile kendileri hakkında bilgileri paylaşacaklar.

İnternetten gerçekleştirilecek halk oylamasına paralel olarak ulusal şampiyonlar 14 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında; European Business Awards jürisi tarafından da değerlendirmeye tabi tutulacaklar. Seçilen şirket; “Ulusal Halk Şampiyonu” olarak, 2014 yılında Avrupa Halk Şampiyonluğu” için yarışacak.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın