Hyundai Motorsport, 2014 Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) , i20 WRC ile yarışacak ilk pilot ve co-pilotunu açıkladı.

Hyundai Motorsport, 2014 Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) , i20 WRC ile yarışacak ilk pilot ve co-pilotunu açıkladı.

Hyundai açıklamasına göre, 2014 sezonu için çalışmalarına devam eden Hyundai Motorsport, önümüzdeki yıl i20 WRC ile yarışacak ilk pilot ve co-pilotunu açıkladı. Monte Carlo Rallisi ile start alacak olan 2014 sezonunda, Hyundai i20 WRC’yi Belçikalı Thierry Neuville kullanırken yan koltukta ise Neuville’in uzun süredir beraber yarıştığı Nicolas Gilsoul oturacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen 25 yaşındaki Belçikalı pilot Thierry Neuville Hyundai Motorsport’un 2014 WRC sezonunda yarışacak olmasının önemli bir gelişme olduğunu belirterek, “Bu özel otomobille yarışacak olmam gurur verici, çünkü benim gibi genç ve dinamik bir marka. Başarıdan başarıya koşmak için uzun soluklu çalışabileceğim en iyi markalardan birisi. Takım ve takımın tesislerine olan inancımla birlikte i20 WRC’nin gelecek vaad eden potansiyeli de son derece etkili. Umarım WRC’deki deneyimlerim takımımın başarılı olması için yeterli olacaktır. Çünkü önümüzde oldukça zorlu bir sezon bizi bekliyor. Ama takım halinde çalışarak her türlü zorluğun üstesinden gelecek kapasiteye sahibiz. Birlikte mükemmel bir geleceğimiz olacak” açıklamasında bulundu.

Hyundai Motorsport Takım Patronu Michel Nandan ise, konuya ilişkin, “Thierry Neuville’in adını sizlerle paylaştığım için çok heyecanlıyım. Çünkü Neuville 2013 sezonunda etkileyici bir grafik sergiliyor. Aynı zamanda WRC’nin ışık saçan en başarılı ve en genç pilotlarından biri. Hızlı oluşu ve dinamik sürüş tarzı Hyundai için ideal bir pilot olmasını sağlıyor” değerlendirmesinde bulundu.

2009 Katalunya Rallisi’yle başlayan WRC kariyerinde şimdiye kadar 32 kez start alan Neuville, 2013 WRC sezonunda pilotlar genel klasmanında da dünya ikincisi konumunda bulunuyor.

Ralli parkurlarında üstün başarılar elde etmesi beklenen Hyundai i20 WRC, gelecekteki modellerin geliştirilmesinde de önemli bir kilometre taşı olacak. Markanın Almanya Alzenau’da motorsporları takımı için yapılan Ar-Ge Merkezi’nde tasarlanarak zorlu zeminler üzerinde test edilen yarış otomobili, Neuville’le birlikte WRC’de zirveye yerleşmek için geliştirilmeye devam ediyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın