Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal
Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2013 yılının üçüncü çeyreğinde 875,3 milyon TL satış geliri elde ettiğini açıkladı. Şirketin dönem karı ise 120,2 milyon TL tutarında gerçekleşti.

 Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortaklığıyla faaliyet gösteren Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2013 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.

Buna göre; 30 Eylül 2013 tarihi itibarıyla şirketin cirosu 875,3 milyon TL oldu. Sürdürülen faaliyetlerden vergi öncesi karı 147,4 milyon TL olurken; Dönem Kârı ise 120,2 milyon TLolarak gerçekleşti.

Gürdal: “Planlarımız doğrultusunda büyüyoruz”

Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal, yılın 3. çeyreği itibarıyla da yıllık öngörüleri ve planları dahilinde büyümeye devam ettiklerini söyledi. Gürdal, “Ülkemizde artan altyapı ve kamu yatırımları kapsamında canlanan inşaat sektörü, Akçansa olarak bizim de işimize pozitif etki sağlıyor. Özellikle Marmara Bölgesi ve İstanbul’da geliştirilen Anadolu yakası metrosu ve 3. Köprü bizim çok önemsediğimiz projeler. Avrupa’nın en yüksek ikinci, Türkiye’nin ise en uzun betonarme köprüsü olarak tasarlanan İstanbul’da inşa edilecek 3. Boğaz Köprüsü’nde kullanılmak üzere özel beton ve çimento ürettik. Bu kapsamda talep artık sadece konuttan gelmiyor. Artan altyapı ve yatırım projeleri nedeniyle Akçansa olarak dengeli bir portföye sahibiz.” dedi.

Tüketici ihtiyaçlarına yönelik geliştirdikleri ürünlerin de başarılı performanslarına katkı sağlamaya başladığına dikkat çeken Gürdal, “Şirketimizi detaylı olarak analiz ettiğimizde, özellikle müşterilerimiz için yarattığımız değerler ve özel ürünlerimizle tercih edildiğimizi söyleyebilirim. Bu anlamda da Akçansa olarak yenilikçi pazarlama stratejileri ve zengin ürün portföyümüzle sürdürülebilir büyümemize ve sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın