İtfaiye ve emniyet güçlerine özel ürünler

0-13Kurumsal mobil çözümleri ile tüm dünyada kurumların kesintisiz çalışma ihtiyaçlarına yanıt veren Panasonic, 17. Uluslararası Yangın, Acil Durum, Arama-Kurtarma Fuarı ISAF’ta özellikle itfaiye ve emniyet güçlerinin ihtiyaç duyduğu mobil çalışma esaslarına yönelik yüksek korumalı ve dayanıklı yeni mobil PC ve tabletlerini tanıttı. Panasonic’in tüm dünyada kullanılan Toughbook dizüstü bilgisayar ve Toughpad tabletleri suya, darbeye ve toza dayanıklı tasarımlarıyla acil durum çalışanlarının iş hayatlarını kolaylaştırıyor. 

Kurumsal mobil çözümler alanında küresel bir uzmanlığa sahip olan Panasonic, suya, darbeye ve toza dayanıklılığı ile mobil saha çalışanların zor şartlarda en büyük yardımcısı olan ve hem Türkiye’de hem de dünya genelinde uzun yıllardır kullanılan Panasonic Tougbook ve Toughpad’leri itfaiye, emniyet teşkilatı ve arama kurtarma ekiplerine tanıttı.

19 – 22 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen 17. Uluslararası Yangın, Acil Durum, Arama-Kurtarma Fuarı ISAF’a katılan Panasonic, etkinlikteki standında en yeni kurumsal mobil çözümlerini sergiledi.  Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya, Şehir ve Şehir İçi Ulaşım Güvenliği, Toplu Alanlar ve Okul Güvenliği Panelinde“Acil hizmetlere yönelik mobil çözümler” konulu sunumunda Panasonic’in kurumsal mobil çözümlerini acil durum hizmeti veren kuruluşlara aktarırken,“kesintisiz çalışma” imkanı sunan Toughpad ve Toughbook’ların teknolojilerine dair ayrıntılı bilgiler verdi.

Modele göre farklı seviyelerde olmak üzere suya, düşmeye, basınçlı titreşime karşı dayanıklı olan ürünler, güneş ışığı altında dahi okunabilir ekranlara sahip. Ayrıca -20 ile +60 derece ya da –10 ila +50 derece ortalama sıcaklıklarda dahi çalışmayı sürdürebiliyorlar.

Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya etkinlikte şu açıklamayı yaptı: “ISAF 2013 etkinliğinde özellikle kendi ihtiyaçlarına yanıt verdiğini düşündüğümüz kurumsal mobil çözümlerimizi tanıtmaktan büyük bir mutluluk duyduk. İtfaiye, emniyet ve arama-kurtarma ekiplerinin çağın en önemli gereksinimleri arasında yer alan mobil çalışma kapasitelerini tam olarak kullanmalarını arzu ediyoruz. Bu bağlamda, sahip olduğumuz küresel bilgi birikimini özgün ve yoğun ihtiyaçlara sahip olan Türkiye kurumsal pazarına çözüm olarak yansıtmak istiyoruz. Toughbook ailesine mensup CF-19, CF-31, CF-53 modelleri, performans ve sağlamlığın kusursuz bir dengesini sunuyor. Ürünler yaklaşık 100 kg basınca, 1.8 metre yüksekliğe kadar düşmeye ve titreşimlere karşı da tam dayanıklılığa sahip.Modele bağlı olarak, başta Intel olmak üzere, farklı işlemci seçeneklerine sahip Toughpad’ler, hafif tasarımlarının yanı sıra dış mekanda kullanım için son derece dayanıklı ürünler. Özellikle Toughpad FZ-G1 modeli geniş bağlantı seçenekleriyle mobil saha çalışanlarının iş verimliliğini arttırıyor. Toughpad’lerin Microsoft Windows ve Android işletim sistemlerine sahip farklı modelleri bulunuyor.”

Bir cevap yazın