İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Migros CEO’su Özgür Tort, Consumer Goods Forum’un yönetim kuruluna seçildi

Migros Ticaret AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Özgür Tort, dünya perakende sektörüne yön veren, üyeleri tarafından yönetilen global bir perakende sektör ağı olan ve 70 ülkeden, 400’den fazla perakende şirketinin bir araya gelerek oluşturduğu Consumer Goods Forum’un (CGF) yönetim kuruluna seçildi.

Migros Ticaret AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Özgür Tort, dünya perakende sektörüne yön veren, üyeleri tarafından yönetilen global bir perakende sektör ağı olan ve 70 ülkeden, 400’den fazla perakende şirketinin bir araya gelerek oluşturduğu Consumer Goods Forum’un (CGF) yönetim kuruluna seçildi.

Migros açıklamasına göre, 2009 yılının haziran ayında Gıda İş Forumu (CIES –The Food Business Forum), Küresel Ticaret Girişimi (Global Commerce Initiative -GCI) ve Küresel CEO Forumu’nun (Global CEO Forum) birleşmesiyle oluşan Consumer Goods Forum, 50 global üretici ve perakendecinin, CEO ve başkanlarından oluşan Yönetim Kurulu tarafından yönetiliyor. Forum, beş stratejik öncelik; “Yükselen Trendler, Sürdürülebilirlik, Güvenlik ve Sağlık, Operasyonel Mükemmellik, Bilgi Paylaşımı ve Çalışan Gelişimi” etrafında oluşturulan girişimler için benzersiz bir küresel platform oluşturuyor.

İstanbul’un ev sahipliğinde 2012 yılında Türkiye’de düzenlenen CGF global toplantısı, sektöre vizyon kazandırmak amacıyla sektör liderlerini bir araya getiren ilk buluşmasını 1956 yılında Roma’da gerçekleştirmişti. 2013 yılında Tokyo’da düzenlenen 57. toplantıda gerçekleşen yönetim kurulu seçiminde, Migros Ticaret AŞ CEO’su Özgür Tort, perakende komitesinden yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Tort’un bu göreve gelmesiyle Migros, Consumer Goods Forum yönetim kurulunda Türkiye’den yer alan tek isim oldu.

Organizasyonun yönetimi, üretici ve perakendeci olmak üzere iki komiteden oluşuyor. 25’i tüketiciye dönük üretim yapan dünya devlerinin, 25’i de global perakende gruplarının CEO’larından oluşan 50 kişilik yönetim kurulu tarafından yönetilen organizasyonda Walmart, Ahold, The Coca Cola, P&G, Unilever, Kroger, Marks&Spencer, PepsiCo, Johnson&Johnson gibi dünya devi şirketlerin CEO ve yönetim kurulu başkanları görev alıyor.

2,5 trilyon  avroluk iş hacmi, 100 milyon kişiyle etkileşim

CGF’un düzenlediği ve sektörün dünya çapında başarılı yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantılarda, tüketici ürünleri ve perakende sektörünün gündemi oluşurken, CEO’ların birbirleriyle görüş ve tavsiyelerini paylaştıkları önemli bir platform da yaratılıyor. Ticari hayatlarında birbirleriyle rekabet içerisinde olan şirketler, iş yapış biçimlerindeki bilgi paylaşımı, sürdürülebilirlik, yapılan işlerin çevreye etkisi ve bunları iyileştirmenin yollarını aramak amacıyla biraraya geliyor. Temel meseleler ile sektörün gelecekte karşılaşabileceği zorlukların dile getirildiği forumda aynı zamanda daha önceden belirtilen zorluklara getirilebilecek çözümlere de yer verilmektedir.

Merkezi Paris’te bulunan, Tokyo ile Washington DC’deki yönetim ofisleri aracılığıyla da dünyanın her yerindeki üyeleriyle sürekli iletişim halinde bulunan CGF, üye firmaları aracılığıyla dünya genelinde 2,5 trilyon avroluk iş hacmini temsil ederken; 10 milyon direkt, 90 milyon diğer yan iş kollarında bulunan kişiyle etkileşim sağlıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın