İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dövme sanatı İstanbul Tattoo Convention 2013’ de buluşuyor

Dövme sanatı İstanbul Tattoo Convention 2013’ de buluşuyor. 20 – 22 Eylül tarihleri arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde  ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Tattoo Convention 2013’ de   dünyanın en önemli sanatçıları  ve dövme sevenleri  buluşacak. Dövme kültürünün öncülerinden  Golden Arrow Tattoo & Piercing tarafından düzenlenecek fuarda Türk dövme sanatçıları ile birlikte Japonya’dan ünlü el ustaları ve  Fransa, İspanya, Yunanistan, Almanya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerden  pek çok ünlü dövme sanatçısı sanatlarını sergileyecek.

Kimi hayata bakış açısını, kimi kendinden bir şeyler bulduğu sembolü, kimi aşklarını  dövmelerle bedenlerinde ölümsüzleştiriyor. Dövme  ilk çağlardan  beri insanoğlunun kendini ifade etme sanatı ya da yöntemi. Türkiye’ de bu sanatı uygulayan ve hayat tarzı haline getiren dövme tutkunları ve bunları tutkunlara uygulayan dövme sanatçıları oldukça fazla. Yıllardır bu sanatı profesyonel anlamda hem tedarik malzemesini sağlayan hem de dövme kültürünü  uygulayan Golden Arrow Tattoo & Piercing iki senedir Türkiye deki dövme fuarının ev sahipliğini başarı ile  üstleniyor.

Golden Arrow Tattoo & Piercing, dünyadaki  bir çok ülkeden ve Türkiye deki bir çok şehirden gelen  dövme sanatının usta isimlerini İstanbul Tattoo Convention 2013’ de  İstanbul’ da buluşturuyor. Türkiye ve dünyadan dövme sanatına yaptıkları çeşitli desenlerle değer katan 50’ye yakın dövme  sanatçısı , Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek ” İstanbul Tattoo Convention 2013 “ fuarında biraraya gelecek. Dünyaca ünlü dövme sanatçıları  ve ülkemizde dövmecilik sanatına değer katan  Türk ustalarının yanı sıra dövme tutkunları ve bu dövmeleri vücutlarına uygulayan dövme tutkunları  çok keyifli  üç gün yaşayacak.

Türkiye’de sektöründe lider  dövme ve piercing  sarf malzemesi tedarikçilerinden biri olanGolden Arrow Tattoo ve Piercing’in iki senedir Türkiye de organize ettiği fuara,  geçen sene ki gibi  İstanbul’dan Ankara’ya Eskişehir’den Antalya’ya Türkiye’nin birçok yerinden ünlü dövme sanatçıları  katılacak.  ” İstanbul Tattoo Convention 2013 “ fuarına Japonya ve Yeni Zelanda’ dan dünyaca ünlü geleneksel dövme ustaları yanısıra   Fransa, İspanya, Yunanistan ve Almanya gibi ülkelerden  ünlü usta dövme sanatçıları da katılacak.

İki senedir İstanbul Tattoo Convention  ev sahipliğini  üstlenen  Golden Arrow Tattoo ve Piercing in Yönetim Kurulu Başkanı Şener Öner,  “ Türkiye’ den ve yurt dışından  gelen dövme tutkunlarının bu fuarı merak ve sabırsızlıkla beklediklerini “ belirtti.   Ayrıca  bu yıl yaklaşık 15  bin ziyaretçi beklediklerinin belirten Öner,  “ İlkini geçen sene  başarı ile gerçekleştirdikleri  ve  İstanbul Tattoo Convention  ile ilgili hedeflerinin uluslararası önemli dövme  fuarları arasında yer almak olduğunu, geçen yıl yapılan etkinlikle bu hedeflerini kısmen de olsa başardıklarını ” vurguladı.

GÖRSEL SHOWLAR  VE DÖVME YARIŞMASI

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ nde düzenlenen   İstanbul Tattoo Convention 2013’ de  her güne ait özel etkinlikler var. Ziyaretçilerin dövme sanatının en ince ayrıntısına kadar görebilecekleri  fuarda  dövmenin  geleneksel ve  modern tekniklerini uygulamalı olarak  çeşitli standlarda izleme imkanı olacak. Ayrıca fuar boyunca  hergün ziyaretçilerin ilgisini çekicek olan sürpriz showlar  olacak. Her standta fuar boyunca yapılacak görsel showlar eşliğinde yapılacak  dövmeler gelen dövme meraklıları tarafından rahatlıkla izlenebilecek.  İlk gün açılış ile birlikte çeşitli gösterilerin sergileneceği fuarda her gün  ayrı  bir katagoride dövme yarışması  yapılacak. En çılgın, en renkli, en süslü, en özgün, en iyi siyah beyaz, en iyi biomekanik, en iyi realistik,  en iyi portre, en iyi geleneksel  ve asya gibi çeşitli katagorilerde yapılacak yarışmaya bu sene ‘2013 Dövme Kraliçesi’ de eklendi.  Tüm  katagorilerde dereceye giren dövmeler arasından showun en iyi dövmesi seçilecek. Türkiyeden ve Dünyadan dövmeli güzeller dövme kıraliçesi seçilebilmek için hünerlerini gösterecekler. Vücüt boyama showları da etkinliğe ayrı bir renk katacak.

Bu kadar renkli ve desenli  insanı bir araya getiren etkinlik  İstanbul Tattoo Convention 2013  (İstanbul Dövme Fuarı) bu sene de heyecanlı görsel showlarla dövme tutkunlarına inanılmaz anlar yaşatacak. Dövme  sanatına ilgi duyan herkesi görsel  zevki tatmak üzere İstanbul Tattoo Convention 2013’ e bekleriz….Gelmek isteyen dövme meraklıları biletleri kapıdan temin edebilirler. Biletler kapıdan temin edilebilir.

MEDYA SPOSORU ROCK FM – İSTANBUL DÖVME FUARI PROGRAMI

20 Eylül   CUMA  KAPI ÖZEL  Açılış   14.00   Kapanış  21.00

21 Eylül   CTESİ                         Açılış   11.00   Kapanış  21.00

22 Eylül   PAZAR                       Açılış   11.00   Kapanış  21.00

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın