İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TURKAR 4×4, 4. Transanatolia Rally Raid’e damgasını vuracak

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Hisarlar Grup tarafından üretilen, Türkiye’nin ilk yerli 4×4 arazi aracı TURKAR, 14-21 Eylül tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan 4. Transanatolia Rally Raid’e katılacak. Ralli kapsamındaki “Raid” kategorisinde yarışacak olan TURKAR 4×4, müsabakada Hisarlar Grup çalışanları Semih Sakar ile Özcan Gökkaya ve Erhan Çetinkaya ile Alper Turan’ın yönetimindeki iki ayrı araçla temsil edilecek.

TURKAR 4×4, 14-21 Eylül tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan 4.Transanatolia Rally Raid’e katılacak. Rallide “Raid” kategorisinde yarışacak olan TURKAR 4×4, müsabakada Hisarlar Grup çalışanları Semih Sakar ile Özcan Gökkaya ve Erhan Çetinkaya ile Alper Turan’ın yönetimindeki iki ayrı araçla temsil edilecek. Yarışa katılan tüm araçlar, müsabaka için özel olarak modifiye edilirken TURKAR 4×4 arazi şartlarına uygun doğal altyapısı sayesinde mevcut haliyle yarışa katılacak.

2 bin 500 kilometrelik macera

TURKAR 4×4’ün bu yıl ilk kez açılan “Kamyon” araç türünde katılacağı müsabaka, ralli motosikletleri, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin de katılımıyla 7 gün boyunca toplam 2 bin 500 kilometreyi bulan ve zorlu toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan bir parkurda gerçekleştirilecek. Yarışmacılar Antalya’dan yola çıkarak Toros Dağları üzerinden Kapadokya’ya ulaşacak ve oradan tekrar Antalya’ya dönecek. Yarışmacıların kat edeceği Transanatolia parkuru, genel olarak halka açık dağ ve köy yollarından oluşuyor. Startı Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı tarafından verilecek olan ralli boyunca ayrıca, hem güvenlik hem de gökyüzünden görüntü almak amacıyla helikopter kullanılacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın