“Türk Uzay İnsanı”nın unvanını #uzayagidenturkenedenir hashtag’i ile öner 10 Bin TL’yi kap

kobipostasi

s1379054117_Ufo_Beni_Uzaya_G__t__r1 Nisan 2013 günü “UFO Beni Uzaya Götür” kampanyası kapsamında uzaya gidecek ilk Türk’ün unvanı twitter üzerinden yürütülen yarışma ile belirleniyor. Milyonların katılımıyla hız kesmeden devam eden yarışmada son günlere girildi. Tarihi fırsatı kaçırmak istemeyen kullanıcılar twitter üzerinden #uzayagidenturkenedenir hashtag’i ile isim önerilerini 15 Eylül’e kadar paylaşabilecekler.

Twitter üzerinden gelen isim önerileri, Fatih Portakal, Cengiz Semercioğlu, Geveze ve Cenk Babaeren gibi ünlü jüri üyeleri tarafından değerlendirmeye alınacak. Jüri tarafından birinci seçilen önerinin sahibi, UFO tarafından 10 bin TL ile ödüllendirilecek.

İngilizce’de astronot, Rusça’da kozmonot, Çince’de taykonot olarak adlandırılan “uzay insanı”nın Türkçe unvanını belirleyecek yarışmaya binlerce ilginç öneri gelmeye devam ediyor.  Vatandaşların, “Çılgın Türk, Kozmo Türk, Star Türk, Space Türk, Uçan Türk, Turbo Türk, Sparta Türks gibi ilginç öneriler sunduğu yarışma kapsamında twitter üzerinden eğlenceli diyaloglar da yaşanıyor.

15 Eylül 2013 tarihinde sonuçlanacak yarışmanın talihlisi, 25 Eylül 2013 günü https://www.facebook.com/ufokurumsal?fref=ts ve https://twitter.com/ufokurumsal sayfalarında açıklanacak.

Sınırsız isim öner, kazanma şansını artır…

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 18 yaşından büyük herkesin katılabileceği yarışmada Türkçe olan, dini ve siyasi amaçlara hizmet etmeyen, sakıncalı ve zararlı nesne, oluşum gibi kavramları çağrıştırmayan ve genel ahlak kurallarına uygun olan öneriler jüri tarafından değerlendirmeye alınacak. Herkesin istediği kadar isim önerisi paylaşabileceği yarışmada, her isim yeni bir şans demek olacak. Kriterlere uygun olan tüm önerilerin değerlendirileceği yarışmada jürinin seçtiği ismin birden fazla kişi tarafından önerilmiş olması durumunda, seçilen ismi ilk tweet atan kişi ödül olmaya hak kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Endüstriyel mutfakların temizlik elçisi… “İnoksclean”

Endüstriyel mutfak sektörünün güçlü tedarikçisi İnoksan, mutfak profesyonellerinin temizlikte de çözüm ortağı oluyor. Teknolojik üstünlüğü sayesinde kullanım kolaylığı, bakımı kolay malzemeler ve en önemlisi hijyen kurallarına uygun, tasarruf sağlayan ürünleriyle […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN