İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TNT Ekspres Brüksel’de ilk mobil depoyu kurdu

TNT Ekspres tarafından Brüksel’de Schaerbeek, Etterbeek ve Saint-Josse-ten-Noode belediyelerine yerleştirilen mobil depolar sayesinde kamyonetlerin yerini artık üç tekerlekli elektrikli taşıtlar (tricycles-cyclocargos) alacak. Haftada 900 kilometre yol yapan kamyonetlerin trafikten kalkması hem daha az karbon salımı hem de daha az gürültü anlamına geliyor.

Özel tasarım büyük bir treyler olan mobil depo, hem depolama alanı hem de TNT Ekspres operasyon merkezi ile Brüksel şehir merkezi arasında tasnif merkezi olarak hizmet verecek. Mobil depoda yükleme yapacak olan elektrikli taşıtlar, paketleri yoğun şehir merkezlerindeki ofis ve mağazalara hızlı bir şekilde ulaştıracaklar. Elektrikli taşıtlar bisikletli kurye şirketi Ecopostale tarafından işletilecek. Proje, Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen Straightsol konsorsiyumu işbirliğiyle hayata geçiriliyor.

Sistem nasıl çalışıyor?

Mobil depo, içinde ofis, yükleme, boşaltma ve tasnif alanlarının bulunduğu bir treyler. Mobil depodaki asansör, elektrikli taşıtların yükleme ve boşaltma yapmasına olanak veriyor. Depo 11 konteynır kapasitesine sahip. Mobil depo her gün TNT Ekspres operasyon merkezinden Cinquantenaire Parkı’ndaki araç parkına hareket ediyor ve burada konuşlanıyor. Hareket halindeyken kamyon düzenine geçen mobil depo, park halinde otomatik olarak daha büyük bir alana dönüşüyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın