İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son trend sağlıklı ürünler NT’de

Türkiye’nin kitap, kırtasiye ve teknoloji mağazaları zinciri NT, bütün sınıfların eğitim-öğretime başlaması için sayılı günler kala sorumlu marka bilinciyle 13 bin çeşit ürünü sağlıklı, kaliteli ve ekonomik olarak öğrenci ve ailelerine sunuyor.

NT mağazalarında yılın en yoğun haftasında en çok ilgi gören ürünler, öğrencilerin olduğu kadar büyüklerin de dikkatini çekiyor.

Kırtasiye konusunda sektörün öncü ismi NT bu sezonun en çok ilgi gören trend ürünlerini açıkladı:

Okul Çantalarında trend sağlık

Her yıl olduğu gibi bu yıl da favori ürünleri kendilerini yansıttığı ürünlerin başında geldiği için öğrencilerin titizlikle seçtiği okul çantalarında öne çıkan hafif, dayanıklı ve ergonomik olması. Bunun yanında sevilen karakterler de çantaların seçiminde büyük etkenler arasında.

Bu yıl öğrenciler, çizgi film karakterleri Cars, Şirinler, Hello Kitty, Angry Brids ve Transformers resimlerinin yer aldığı çantalar en çok tercih edilenler arasında bulunuyor.

Çantalar NT’nin sunduğu tüm ürünler gibi sağlık, güvenlik ve kalite testlerinden geçerek raflardaki yerini aldı. Çantalar için bu yıl öne çıkan bir başka nokta ise, 30 yıla uzayan uzun dönemli garantili olması.

Renkler kırtasiyenin olmazsa olmazı

NT mağazaları özellikle kırtasiye sezonunda renk cümbüşü ile öğrencilerin ve büyüklerin karar vermekte zorlandığı sağlıklı ve kaliteli ürünler ile dopdolu. Kız öğrenciler için pembenin her tonunda renk renk kalem kutuları, ucu tüylü kalemler, parlak beslenme ve sırt çantaları, defter kenarlarını süslemek için çıkartmalar öğrencilerin başını döndürüyor.

Defterlerde de yenilikler bu yıl da dikkat çekiyor. Özellikle lise ve üniversite düzeyindeki öğrenciler için eskisi gibi her ders için ayrı bir defter yerine şimdilerde bütün dersleri tek defterde toplamaya imkân tanıyan 5-7 ortalı defterleri kullanılıyor. İlkokul ve ortaokul öğrencileri ise, karakter resimli defterleri tercih ediyor.

Silgiler ve makaslar geçtiğimiz yıl bir takım sağlık ve güvenlik önlemi ile satılmıştı. Bu yıl da, öğrencilerin sağlık ve güvenliğini her şeyin önünde tutan NT mağazaları bu önceliğini koruyor. Defterleri yıpratmayan özel silgiler, küt uçlu ve plastik kaplı makaslar bu önlemlerden sadece ikisi.

Kırtasiyede ise yine çizgi karakterler seçimlerde diğer etkenler arasında. Erkeklerde Cille, Pepee, Cars; kızlarda ise Winxx, Çilek Kız çizgi karakterleri kırtasiye ürünlerinin vazgeçilmezlerinin başında geliyor. Son zamanlarda, Türkiye üretimi çizgi karakterler daha çok ilgi görmeye başlaması ise, kırtasiyedeki trendlerden en çok dikkat çekenlerden.

İlköğretim öğrencilerinin en önemli aksesuarlarından mataralar da yenilendi. Eski tip plastik mataraların yerine kapağı açıldığında pipet çıkan ve termos özellikli içi çelik ürünler raflardaki yerini alıyor.

Sadece solventsiz yapıştırıcı

Sağlıklı ürün tercihleri konusunda hem aileler, hem de öğrenciler için bu yıl daha çok ön plana çıkıyor. Ürünlerdeki güvenlik işaretleri konusunda daha bilinçli olan NT ziyaretçileri, ikinci olarak ekonomik olması konusuna önem veriyor.

NT ailelerin ve öğrencilerin sağlıklı kırtasiye ürünü konusundaki hassasiyetine verdiği özel önemden dolayı, yasak olmamasına rağmen solvent içeren ürünleri artık raflarına koymuyor. Özellikle içeriğinde solvent içermeyen yapıştırıcılar dikkat çekiyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın