İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Renault, Frankfurt’ta 5 ödül aldı

Renault, Alman Tasarım Konseyi (German Desig Council) tarafından düzenlenen ödül töreninde, toplamda beş ödüle layık görüldü.

Renault açıklamasına göre, Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nın açılışında gerçekleştirilen törende Renault, üçü seri üretim modeli, biri konsept otomobil ve biri de stant konsepti olmak üzere beş ödül kazandı.

Her biri tasarım konusunda uzman 10 bağımsız üyeden oluşan jüri heyeti “Seri Üretim Modeli Dış Tasarım” kategorisindeki ödülleri Clio, Captur ve ZOE’ye verdi.

Renault markasının Tasarım Rönesansı’nı yansıtan bu üç model bir yıldan kısa bir süredir pazarda bulunuyor.

2012 Monaco Grand Prix’sinde ilk kez tanıtılan Alpine A110-50 de “Konsept Otomobiller” kategorisinde bir ödül aldı.

Renault’un, 2012 Paris Otomobil Fuarı’nda prömiyeri gerçekleştirilen ve “The Bump” ismiyle anılan stand konsepti ise “Mimari” kategorisinde ödüle layık görüldü. Böylelikle de DGT Architects ile Renault arasındaki başarılı işbirliği onaylanmış oldu.

ZOE gibi “The Bump” da Temmuz 2013’de Red Dot ödülü almıştı.

Tüm bu ödüllerde 2010 yılında Renault Tasarım Bölümü’nün başına gelen Laurens van den Acker ve ekibinin büyük payı bulunurken, Alman Tasarım Konseyi tarafından 2011 yılında başlatılan Otomobil Markaları Yarışması (Automotive Brand Contest) uluslararası platformda tasarım konusunda bir referans oldu.

Otomotiv Markaları Yarışması, tasarım kusursuzluğunda en aranılan kalite etiketlerinden biri olarak küresel anlamda ün kazandı. Alman Tasarım Konseyi ise Alman sanayiindeki tasarım uzmanlığını güçlendirmek amacıyla 1953 yılında Alman Parlamentosu tarafından kuruldu.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın