İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Panasonic dünyanın HDMI 2.0 arayüzü ve 60p giriş özelliklerine sahip ilk Ultra HD TV’sini duyurdu!

Panasonic 4K teknolojisiyle seyir keyfinde çığır açmaya hazırlanıyor. HDMI 2.0 tabanlı 4K 50/60 Hz giriş ve DisplayPort™ 1.2a özelliklerine sahip, dünyanın ilk 4K Ultra HD TV’si olağanüstü seviyede görüntü kalitesinin yanında kişiselleştirilmiş ekran, aynı anda iki farklı görüntü izleme gibi Smart VIERA’nin tüm yeniliklerini kullanıcılara sunuyor. 4K teknolojisi HD teknolojisinden 4 kat daha fazla ayrıntılı görüntülere imkân tanıyor.

Panasonic, HDMI 2.0 tabanlı 4K 50/60 Hz giriş ve DisplayPort™ 1.2a özelliklerine sahip, dünyanın ilk Ultra HD TV’si Smart VIERA TX-L65WT600’ü tanıttı. Saniyede 60 kareye kadar 4K oynatma becerisine sahip WT600, ev eğlencesinin yeni seviyesine erişmek isteyen tüketicilerin yanı sıra, görüntü kalitesine büyük önem veren küçük TV stüdyosu çalışanlarına olağanüstü TV deneyimi sunuyor.

WT600, THX 4K sertifikasyonu ve 165 cm (65 inç) boyutuyla ev sineması tutkunları için ideal bir ürün. Gücünü 2.000 Hz Arka Işık Taraması (BLS) teknolojisinden alan TV paneli, minimalist Cam ve Metal tasarımını destekleyen TV’nin ince çerçevesi, çarpıcı 4K görüntülere odaklanmayı kolaylaştırıyor.  

WT600 endüstride dahili 4K H.264 (MPEG4) şifre çözücüye sahip ilk televizyon. Bu özellik 4K video dosyalarının USB ve SD kart üzerinden oynatılmasını sağlamanın yanında 4K içeriğinin doğrudan internet üzerinden oynatılmasına olanak tanımasıyla ayrı bir önem taşıyor. Fotoğraf tutkunları, eserlerine bir SD kart üzerinden 4K Photo Viewer SD çözümünü kullanarak erişebildikleri gibi 4K Dokun & Paylaş özelliğini kullanarak fotoğraflarını akıllı telefon ya da tabletlerinden Ultra HD çözünürlükteki ekranlarına kablosuz olarak aktarabiliyorlar.

Gözlerinize inanamayacaksınız!

WT600’ün THX 4K™ sertifikalı ekranı, Yerel Karartma Pro devresi, benzersiz Gama Bölge Kontrolü özellikleriyle kullanıcıların olabilecek en iyi 4K seyir keyfini yaşamaları için renk, ton ve çözünürlük değerlerini Hollywood yönetmenlerinin arzuladıkları standartlarda sunma becerisini son raddeye kadar kullanıyor. WT600, 4K Akıllı Kare Oluşturma teknolojisi sayesinde Ultra HD kaynaklarla dahi, saniyede 120 kareye kadar akıcı pan hareketlerine olanak tanıyor ve bu yönüyle eşdeğer ölçüde kare hızı sunan rakip modellerden ayrılıyor. Sınırsız Kontrast teknolojisi neredeyse sonsuz kontrast oranı sağlarken WT600’ün sunduğu çarpıcı görüntü kalitesini de ön plana çıkarıyor. 4K Hexa-İşleme Motoru, 4K’dan düşük değerdeki çözünürlükle oluşturulmuş içeriğin görüntü kalitesini olabilecek en yüksek seviyeye taşıyor. Devre işleme teknolojisi, görüntülerin eksik parçalarını ekleyip mevcut olmayan verileri yeniden üretiyor. Böylelikle görüntü 4K kaynaklarına yakınlaşan seviyede bir HD kalitesine kavuşuyor.

WT600’ün ses etkileşimi özelliği kullanıcıların dokunmatik kumandalarının mikrofonuna ya da Panasonic TV Remote 2 App yüklenmiş akıllı cihazlarına konuşarak televizyonlarını kontrol etmelerini mümkün hale getiriyor.  Kullanıcılar bu özelliği kullanarak internet içeriklerine hızlıca erişebildikleri gibi ev ağlarında tuttukları favori şarkılarını da yalnızca “konuşarak” çalabiliyorlar. Kullanıcılar, Panasonic Smart VIERA TV’lerin en beğenilen özelliklerinden “Dokun ve Paylaş”ı kullanarak, yalnızca bir parmak dokunuşu ile fotoğraflarını ve diğer görüntülerini 4K çözünürlüklü olarak WT600’ün geniş ekranına aktarabiliyorlar. Benim Ekranım özelliği ile TV seyretme keyfini kişiselleştirebiliyorlar.

Maçla dizi aynı ana denk gelirse ikisini de izleyin!

WT600’ün entegre Twin HD tüner özelliği, ailenin tüm üyelerini mutlu edecek şekilde daha rahat ve esnek bir seyir keyfi yaratıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar canlı yayınlanan bir programı izlerken bir başka kanalda yayınlanan farklı bir programı kaydedebiliyor.

Diğer tüm Smart VIERA TV’lerde olduğu gibi Panasonic WT600 Ultra HD TV’de de dahili kablosuz LAN (Yerel Ağ Bağlantısı) özelliği bulunuyor. Böylelikle kullanıcılar ev ağlarında bulunan multimedya içeriklerine DLNA üzerinden ulaşabiliyorlar.

Çevre dostu!

2013 VIERA TV’lerinin tamamı A Sınıfı enerji verimine ya da daha iyi derecelerdeki enerji verimlerine sahip. Teknolojik açıdan en yenilikçi özelliklere sahip 4K Ultra HD TV WT600 bile A Sınıfı enerji verimi kapsamında yer alıyor. Smart VIERA TV ve Smart VIERA TV’ye bağlı cihazlar yalnızca gerekli olduğu anlarda enerji tüketiyor. Örneğin TV’nin parlaklık seviyesi, ortam ışığı sensörünü kullanarak otomatikman gerekli ayarlamaları yapıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın