İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Okul dönemindeki çocuklarda su tüketimi önemli

s1379061678_Saka_Su_Sunger_BobTürkiye’nin pH değeri en yüksek, uluslararası ödüllü, doğal mineralli suyu Saka, okul dönemindeki çocuklarda su tüketimine dikkat çekiyor. 

Eylül ayının gelmesi ile birlikte yoğun okul temposuna geri dönen çocuklarda su tüketimi oldukça önem kazanıyor. Dr. Yasemin Bradley, özellikle okullarda yapılan aktivitelere değinerek, “Sıcak havada egzersiz yapan çocuklarda yapılan gözlemlerde, çocuklarda sıvı kaybı (dehidratasyon) görüldüğünü ve çocukların vücut ısılarının yetişkinlere oranla daha hızlı yükseldiği ortaya koymuştur. Sonuç olarak çocuklarda yeterli su alımı çok önemlidir. Vücudun kaybettiği sıvı miktarını yerine koymak için çocuğunuza susamasa da su içirmeli, özellikle doğal mineralli ve pH değeri yüksek alkali suları tercih etmelisiniz.” diyerek çocuk gelişiminde suyun öneminin altını çiziyor.

Çocuklarda 1 yaşından itibaren su dengesi değişmeye başlar. Çocukluk ve ergenlik döneminde vücuttaki su oranı yavaş yavaş azalır. Doğal mineralli suların, kemik gelişimi ve gelişme çağındaki çocukların boylarının uzamasında oldukça önemli olduğunu belirten Dr. Yasemin Bradley; “Büyüme çağında kalsiyum açısından zengin beslenmek çok önemlidir. Kalsiyumu en çok taşıyan yiyecekler süt, peynir ve yoğurttur. Bunun yanında kalsiyum oranı yüksek doğal mineralli su tüketmenin çocuklarınızın kemik gelişimine büyük oranda katkısı vardır.” şeklinde bilgi veriyor.

Beslenme çantasında su şart

“Bradley, çocukların su gereksinimleri için beslenme çantalarına mutlaka pH değeri yüksek doğal mineralli su koyulmasını, bu şekilde çocukların hem mineral ihtiyaçlarını hem de susuzluklarını giderebileceklerini belirtiyor.

Saka’dan çocuklara özel Sünger Bob’lu su şişesi

Kaynağından doğal olarak şişelenen ve kalsiyum içeren doğal mineralli su Saka, 2010 yılında, suyun doğadan gelen sağlığını, çocukların en sevdiği çizgi film kahramanlarından Sünger Bob karakterlerinin yer aldığı özel tasarımlı ambalajlar ile birleştirdi. Çocukların eğlenceli bir şekilde su tüketmesini amaçlayan Saka Sünger Bob şişeleri, içiminin daha kolay ve güvenli olması amacıyla mini ambalaj ve sarı spor kapaklı olarak üretiliyor. Sünger Bob karakterli Saka, tüketicilere kolaylık sağlamak amacıyla, Saka damacana bayileri üzerinden de sipariş verilebiliyor.

Neden pH Değeri Yüksek Doğal Mineralli Su?

8,22’lik pH değeri ile sağlığına önem verenlerin tercihi Saka Su, kalsiyum, magnezyum gibi doğal mineraller içeren alkali bir sudur. Doğal mineralli sular vücudun gün boyunca kaybettiği minerallerin bir kısmını geri kazanmasını sağlar. Kalsiyum, kemik sağlığı için büyük önem taşımaktadır. pH’ı 7’nin üzerinde olan sular, içinde doğal oksijen iyonu daha fazla olan alkali sulardır.

 

sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın