İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kenan Sofuoğlu Dünya Superbike Şampiyonası’nda ilk kez İstanbul’da Prelli ile yarışacak

Dünya Supersport Şampiyonu Türk pilot Kenan Sofuoğlu, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan FIM Dünya Superbike Şampiyonası’na yarışın resmi lastik sponsoru Pirelli ile katılıyor. Dünyanın en önemli motosiklet yarışı organizasyonlarından biri olan FIM Dünya “Superbike” Şampiyonası, 13-15 Eylül 2013 tarihleri arasında, Intercity İstanbul Park’ta tutkunlarıyla buluşacak.

Bu yıl 26. kez düzenlenen FIM Dünya Superbike Şampiyonası, 70 takım ve 120 pilotun katılımıyla Intercity İstanbul Park’ta gerçekleşecek. Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Superbike” yarışının Supersport kategorisine katılan pilotlar arasında üç defa dünya şampiyonluğu elde eden Kenan Sofuoğlu da yer alıyor.

Türkiye’de 11.ayağı gerçekleştirilecek olan “Dünya Superbike Şampiyonası’nda” sınırlı modifikasyona sahip olan herkes tarafından ulaşılabilir motosikletlerin mücadele edecek olması yarışlara olan ilgiyi artırıyor.

2007-2010-2012 Dünya Supersport şampiyonu Türk pilot Kenan Sofuoğlu, 13-15 Eylül 2013 tarihleri arasında Intercity İstanbul Park’ta gerçekleşecek olan FIM Dünya “Superbike” Şampiyonası’nın Supersport kategorisinde, 36 pilota karşı ilk kez Türkiye’de mücadele edecek. Sezonun bitmesine üç yarış kala ikinci sırada yer alarak dördüncü dünya şampiyonluğunu hedefleyen ve Intercity İstanbul Park’da ilk defa kendi seyircisi önünde yarışacak olan Kenan Sofuoğlu hayranlarını seyir keyfi yüksek, müthiş bir mücadele bekliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın