İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Coşku Yayınları, 9. sınıflar için Kolay Öğrenme Kılavuzu (KÖK) hazırladı

Coşku Yayınları, 9. sınıflar için Kolay Öğrenme Kılavuzu (KÖK) hazırladı. Coşku Yayınları’ndan yapılan açıklamaya göre, bu yıl sadece 9’uncu sınıflar için geliştirilen Kolay Öğrenme Kılavuzu, ilk kez matematik, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya ve tarih dersleri için ayrı ayrı hazırlandı.

Öğrenme Kılavuzu ile birlikte kampanya kapsamında öğretmene verilen bellekler KÖK’ün zenginleştirilmiş dijital versiyonunu içeriyor. Akıllı tahta uygulaması ile öğretmenler video, animasyon, poster, soru çözümü gibi interaktif içeriklerle sınıfın durumuna göre farklı sunumlar hazırlayarak ders anlatımlarını zenginleştirme şansı buluyor.

Kolay Öğrenme Kılavuzu’nda neler var ?

Her dersin yapısına göre değişen içerikler; şekil, formül, boşluk doldurma gibi detaylar KÖK’ün içinde öğrencilere hazır bir şekilde sunuluyor. KÖK sayfalarının bir kısmında konu anlatımı, alıştırmalar ve önemli bilgiler bulunurken serbest alanlarda ise öğrenciler kendi notlarını tutabiliyor. Böylelikle öğrenciler daha hızlı ve düzenli not tutarak ders içinde daha fazla pratik yapma şansına sahip oluyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın