İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

RIS’in mobil tarayıcısı DataStar’da

IRIS’in Türkiye distribütörü DataStar, mobil tarayıcı olan IRIScan Book 3 modelini satışa sundu. Bilgisayara gerek olmadan her tür dokümanı tarayabilen ürün, küçük boyutu sayesinde her yere taşınabiliyor.

Belçika merkezli IRIS firmasının Türkiye distribütörü olan DataStar, IRIS’in mobil tarayıcı modeli olan IRIScan Book 3’ü satışa sundu. Küçük boyutuyla her yere taşınabilen ürün, bilgisayara gerek duymadan kitap, dergi, gazete, mektup gibi her türlü dokümanı tarayabiliyor.

IRIScan Book 3, taranmak istenen dokümanın üzerinde rahat ve kolay bir şekilde kaydırılarak, yüksek çözünürlükte (900dpi) tarama yapabiliyor. Tarayıcının altındaki tekerlekler ürünün rahat kaymasını sağlarken, yüksek kalitedeki optik sensörü ile çok kısa sürede (sadece 3 saniye) tarama yapılabiliyor.

IRIScan Book 3, uygun boyutu sayesinde bir çekmeceye rahat sığabildiği gibi, notebook çantasına da girerek her yere taşınabiliyor. Üç adet AAA pil ile çalışabilen ürün, üzerinde bulunan hafıza kartı sayesinde bilgisayara gereksinim duymadan tarama yapabiliyor. Böylece bilgisayarı yanında olmayan biri, tarayıcısı yanındaysa istediği dokümanı tarayıp, daha sonra bilgisayarına aktarabiliyor. Ayrıca, üzerindeki kaliteli LCD ekran sayesinde taranan belge görülebiliyor.

Akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarla da uyumlu

Hem PC hem Mac uyumlu olan IRIScan Book 3 mobil tarayıcı, aynı zamanda akıllı telefonlara da taranan görüntüleri aktarabiliyor. IOS ve Android işletim sistemleriyle uyumlu olan ürün, bu sayede taranan bir görüntüyü ister bilgisayar (Windows ya da Mac), ister tablet, isterse akıllı telefon ile paylaşabiliyor.

IRIScan Book 3’ün Executive adlı modelinde ise bu özelliklere ek olarak Wi-Fi bulunuyor. Bu sayede taranan görüntüler kablosuz olarak diğer cihazlara anında aktarılabiliyor. Apple’ın AppStore ya da Android’in Google Play Store’da bulunan IRIScan Kitap Uygulamasını akıllı telefonuna ya da tablet bilgisayarına indiren herkes, herhangi bir yapılandırma ya da internet bağlantısı gerekmeden taradığı görüntüyü doğrudan akıllı telefonuna aktarabiliyor.

IRIScan Book 3, tam işlevli bir OCR uygulaması ile birlikte geliyor. Bu sayede taranan dokümanlar Word, Excel, PDF gibi istenen formata çevrilebiliyor. Ayrıca, belgeleri  doğrudan PDF ya da JPEG formatında tarama yapabilen ürün, üzerinde bu seçeneği sağlayan bir düğme bulunduruyor. Bu düğmeye basılarak tarama yapıldığında tarama yapılan sayfa doğrudan PDF ya da JPEG formatında kaydediliyor. Bu kayıt sırasında çözünürlük için seçim de yapılabiliyor (300-600 ya da 900dpi). Ayrıca kalite ve renk (renkli ya da siyah/beyaz) seçimleri de tarayıcı üzerinden yapılabiliyor; bilgisayara bağlanmak gerekmiyor.

DataStar tarafından satışa sunulan IRIScan Book 3 modelinin bazı teknik özellikleri ve fiyatı ise şöyle:

–       Mobil el tarayıcısı,

–       300-600-900dpi çözünürlük,

–       LCD ekran (tarama durumunu gösteriyor),

–       JPEG ve PDF formatında kayıt olanağı,

–       USB 2.0 arabirimi,

–       Wi-Fi (sadece IRIScan Book 3 Executive modelinde),

–       Harici MicroSD kart (mak. 32GB) ve 2GB MicroSD kart adaptörü,

–       3 adet AAA pil ile çalışıyor,

–       Micrososft Windows ve MacOS ile uyumlu,

–       Boyutları: 2,2 x 25,7 x 3,5 cm,

–       Ağırlık: 190 gr,

–       2 GB MicroSD Kart hediye,

–       Fiyat: IRIScan Book 3: 89 USD + KDV;

IRIScan Book 3 Executive: 139 USD+KDV.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın