İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaynak Lisans, “Larva” karakterinin Türkiye haklarını aldı

Telif ve münhasır haklar ajansı Kaynak Lisans, Güney Kore’den tüm dünyaya yayılan “Larva” karakterinin Türkiye haklarını aldığını duyurdu.

Kaynak Lisans’tan yapılan açıklamaya göre,  tanıtım etkinliğine katılan lisanslı ürün üreticileri Larva’nın Türkiye’de de çok ilgi görecek bir karakter olacağını ve sektöre yeni bir heyecan katacağının altını çizdiler.

Güney Kore ile Türkiye arasındaki kültürel işbirliği etkinliklerinin gerçekleştirildiği bir dönemde yapılan tanıtım toplantısına katılan Larva karaketerinin üreticisi Tuba Entertainment Marka Yöneticisi Chang-II Bae, “Güney Kore’de 15 farklı kanalda yayınlanan Larva karakteri üçüncü yılında 50’den fazla ülkede yayınlandığını belirterek, “Türkiye’de bu yıl bu ülkelere katılmasından çok mutluyuz. Ayrıca, 70 lisansör ile 600’den fazla ürün çeşidiyle Larva’nın Türkiye’de de çok sevileceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Larva karakterinin Türkiye’de olmasının önemine değinen Kaynak Lisans Şirket Müdürü Hakan Tungaç ise Larva’nın Türkiye’nin seveceği yeni bir karakter olduğunu belirterek, Küresel denklemde değişen dengelere rağmen Türkiye’nin lisanslama ve ticarileştirmede Amerika ve Avrupa’ya göre biraz geç kaldığını ve kendi dünya markalarını oluşturma çalışmalarına bir an önce başlaması gerektiğini ifade etti.

Dünya’nın Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Tungaç, “Türkiye’nin kendi markasını oluştururken bulunduğu bölgedeki oynadığı olağaüstü role odaklanmalıdır. Kültürümüzün hiçbir bölümünü görmemezlikten gelmememiz gerekir. Algımız sadece kültürümüzün anlaşılması değil, Türk şirketlerinin yurtdışındaki çalışmalarında da çok önemli kolaylık faktörü olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın