İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ipekyol Kariyer Akademisi, bu yıl ikinci kez kapılarını açıyor

Perakende sektörüne yeni bir ivme kazandıracak olan Ipekyol Kariyer Akademisi, bu yıl ikinci kez kapılarını açıyor. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğiyle hayata geçirilen program İstanbul bölgesi için adayları yetiştirmeye devam ediyor.

Ipekyol Kariyer Akademisi; kariyerine perakende alanında yön vermek isteyen kişilere ulaşarak, onları kurum kültürü ile yetiştirerek, eğitimli, nitelikli bir çalışan profili yaratmayı ve istihdamı amaçlıyor.

Perakende Sektöründe Kariyer Fırsatı…

Eylül ayı ile beraber başvuruların alınmaya başlandığı İpekyol Kariyer Akademisi için; en az Lise mezunu olmak, İstanbul’da ikamet etmek, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak ve en önemlisi de perakende alanında kariyer yapmayı hedeflemiş olmak yeterli oluyor.

1,5 ay süresince Boğaziçi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecek olan eğitim programında; teknik mağazacılık, satış, stil ve moda, kişisel gelişim, yönetsel eğitimler ve yabancı dil eğitimlerinin yanı sıra sahada uygulama eğitimleri de verilecek.

Modern Perakendencilik…

Ülkemizin en hızlı büyüyen sektörlerinin başında gelen perakende; hem iş verenler, hem de çalışanlar için yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor. Proje ile ilgili olarak Ipekyol İnsan Kaynakları Direktörü Yasemin Avcı; “İlkini Mayıs 2013’de tamamladığımız İpekyol Kariyer Akademisi ilk mezunları ile sahada elde ettiğimiz başarıyı devam ettirmek amacıyla 2. Dönem 18 Kasım itibari ile başlayacaktır. Akademiz ile amacımız daha öncede belirttiğimiz gibi Kuruluş amacımza daha önce belirttiğimiz gibi müşteri odaklı, müşterisini tanıyan, onun memnuniyetini yaptığı işin hedefi haline getirmiş, ihtiyacını anlamaya ve bu ihtiyacı karşılayacak doğru ürünleri satmaya gayret gösteren, yönlendirebilen Satış Danışmanı, hatta Ipekyol, Machka ve Twist özelinde müşteriyi doğru şekilde giydirmeyi bilen Stil Danışmanı profili oluşturmak, devamlılığını sağlayan yönetici adayları yetiştirmek.” Şeklinde açıklamada bulunuyor.

18 Kasım itibariyle Boğaziçi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde başlayacak olan eğitimlerle ilgili detaylı bilgi için www.ipekyol.com.tr/akademi sayfası ziyaret edilebilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın