İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halkbank’tan, Eskişehir’e yatırım müjdesi

Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cebeci, Eskişehir’de yapılacak konut yatırımının başarılı olması durumunda, yeni bir yatırımın yapılabileceği bildirdi.

Cebeci, Halkbank Yönetim Kurulu üyeleri ve Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ile genel müdür yardımcılarından oluşan heyetle, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir’i ziyaret etti.

Cebeci, şunları söyledi:

“Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ, Eskişehir’de yaptığı konut yatırımının başarılı olması durumunda yeni bir yatırım daha yapılabilir. Bankanın yönetim kurulu toplantısı Eskişehir’de yapılacak. Eskişehir sanayicisi ve tüccarına da destek vermeye devam edeceğiz.”

-“Türkiye bütçesi korunaklı bir yapıda”

Aslan ise Eskişehir’de en çok kredi veren ikinci banka olduklarına değinerek, kentte kredilerin yüzde 37’sini KOBİ’lere verdiklerini ve bu payı arttırmak için çalıştıklarını vurguladı.

Ekonomi piyasalarına ilişkin açıklamalarda da bulunan Aslan, “Dolar kurunun bir ya da iki ay içerisinde 1,95 liraya, faizler ise tek haneli rakamlara inebilir. Mayıs ayında açıklanan FED verileri sonrası gelişmekte olan ülkelerde para kaybı oldu. Piyasalar bu duruma sert tepki verdi. Türkiye bütçesi korunaklı bir yapıda ve gelişmekte olan ülkelere bir süre sonra para girişi olacak” dedi.

Özaydemir de Eskişehir’in hedeflere ulaşma konusunda çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bu çalışmalarda bankaların bir kaldıraç olarak yardımcı olması gerektiği savundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın