İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Avrupa’nın en popüler sosyal konaklama platformu Wimdu büyümeye devam ediyor

Evde tatil konseptinin dünyada önde gelen uygulayıcılarından Wimdu, Türkiye pazarında da 2011 yılından bu yana aktif olan bir sosyal konaklama platformu. Yakın bir tarihte Türk kullanıcıları için Wimdu.com.tr adresinden Türkçe dil desteğini hizmete sokmaya hazırlanan firma, internet üzerinden yurtiçi ya da yurtdışına seyahat edeceklere ev ortamında ekonomik, rahat ve güvenli konaklama fırsatları sunuyor. Dünya çapında 100’ün üzerinde ülkede, 100.000’in üzerinde kullanıcıya ait 235,000’den fazla kayıtlı mülkü müşterilerin hizmetine sunan Wimdu, özellikle Paris, Londra, Tokyo ve Los Angeles gibi pahalı şehirlerde otellere göre beşte bir oranda daha ucuz konaklama imkanları sağlayabiliyor.

Her bütçeye ve her zevke göre seçenekler

Hem bütçeye uygun olan ve daha yerel deneyimlerin kazanılmasını sağlayan apartman dairelerinden özel odalara ekonomik konaklama alternatifleriyle, hem de daha lüks ve aynı zamanda orijinal alternatiflere sahip olan platformda her zevke uygun konforlu bir konaklama yeri bulmak mümkün. Wimdu’da Yunanistan’da bulunan yel değirmeninden çevrilmiş havuzlu bir villadan, New York’ta bir çatı katı daireye ya da bir uçağın kokpitinde hazırlanmış süit bir odaya kadar çok çeşitli ve orijinal seçenekler de bulunuyor.
Ev sahipleri için de kazanç kapısı

Evde tatil konsepti tatilciler için olduğu kadar mülklerini kısa süreler için kiraya veren ev sahipleri için de kazançlı bir yöntem. Bu şekilde kısa süreliğine evlerini boşaltma durumunda olan ev sahipleri çeşitli süreler için evlerini Wimdu’nun veri tabanına kaydettirerek ekstra bir gelir kaynağı yaratmış oluyor.

Wimdu’nun hem tatilci hem de ev sahibi için kazan-kazan bir ilişki yarattığını belirten Wimdu Türkiye Ülke Müdürü Uğur Samut, ‘Wimdu, tatil deneyimini turist gibi değil de o şehrin yerlisi gibi yaşamak isteyenler için ideal ve ekonomik bir alternatif sunuyor. Öte yandan günlük ev kiralamayla elde edilen gelir uzun dönemli kiralamaya göre daha yüksek olduğu için ev sahipleri için de ciddi bir gelir kaynağı oluşturuyor. Aynı şey özellikle yazlık tatil yöreleri için de geçerli. Türkiye’de yazlık evini yalnızca 1 ay kullanan binlerce insan için Wimdu kazançlı bir seçenek sunabilir’ diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın