İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Almanya’nın En İyi Yatırımcı Ödülü Merinos’un

Merinos, NRW Invest tarafından, 2013 yılında Almanya’daki en iyi yatırımcı ödülüne layık görüldü. Merinos Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu “Aldığımız bu ödül, ilmek ilmek dokuduğumuz başarı hikayemizin en güzel desenlerinden biri oldu. Bu ödülden aldığımız güçle, Almanya’daki faaliyetlerimizle 2023 yılına kadar 200 milyon Euro ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’nin halı ihracat şampiyonu Merinos, başarısını yurtdışına da taşıyor. 2006 yılında Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde başlattığı yatırımlarla dikkat çeken Merinos, Kuzey Ren – Vestfalya Eyaleti resmi kalkınma ajansı NRW Invest tarafından 2013 Almanya’daki En İyi Yatırımcı Ödülü’ne layık görüldü. Merinos Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ödülü, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Ekonomi, Enerji, Sanayi, KOBİ ve Zanaat Bakanı Garrelt Duin’in elinden aldı.

Merinos Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu Merinos’un aldığı ödüle ilişkin olarak yaptığı açıklamada, Merinos’un Avrupa çapında 3 bin noktaya ulaştığını, önümüzdeki dönemde 50 milyon Euro’luk ek yatırım yapmayı planladıklarını belirtti. Erdemoğlu, “Merinos’un dünyadaki en büyük parça halı üretim tesislerinde üretilen halılar bütün dünyaya ulaşıyor. Merinos bir dünya markası olma yolunda ilerlerken,  halı ve mobilyalarıyla Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’daki evleri de sıcak bir yuvaya dönüştürüyor” dedi. Erdemoğlu, Türkiye – Almanya ilişkilerinin önemine değinerek “Ülkemizin 2023 hedeflerine paralel olarak, biz de 2023 yılına kadar 50 milyon Euro’luk ek yatırım ile 200 milyon Euro ciro yapmayı hedefleyen Merinos’u Türk ve Alman ekonomisine kazandırmak istiyoruz” dedi.

Batı Avrupa’nın en büyük halı-mobilya tedarikçilerinden olan Merinos’un Almanya’da iki lojistik merkezi bulunuyor. Almanya’nın Troisdorf şehrinde bugüne kadar toplam yaklaşık 15 milyon Euro yatırım gerçekleştiren Merinos, Almanya’daki distribütörü Medipa ile Lutz, Porta, Poco, Kibek gibi halı ve mobilya mağazalarına ulaşıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın