İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nedim Saban ile duyguların yönetimi

Marka bir isimden marka bir etkinlik Bosphorus Conferences farkıyla gerçekleşiyor… Nedim Saban,  Duyguların Yönetimi semineriyle 14 Eylül tarihinde Le Meridien Otel Etiler’de katılımcılarla bir araya geliyor.

Etrafımızda, kavgadan beslenen, hayatın öfkesini birbirine kusan, mutsuz kalmaya niyet etmiş birçok insan varken, zor insanlarla iletişim tekniklerini öğrenmek bir gereklilik halini aldı. Nedim Saban da bu ihtiyaçtan yola çıkarak eğitiminde Stres ve Öfke Yönetimi, Beden Dili ve Göz Teması, Empati kavramlarının üzerinde duruyor.

Seminerin en önemli özelliği kağıtla kalemle değil, bilgilerin oynayarak öğrenilecek olması. Learning by Doing metoduyla, öğrenilen bilgiler kas sistemine taşındığı için asla unutulmayacak. Eğitim esnasında Tiyatrokare’nin genç oyuncuları  çeşitli skeçler oynayarak duyguları tetikleyecek, katılımcılar skeçleri analiz ederek seminere dahil olacaklar.

Bosphorus Conferences, 1995 senesinden bu yana eğitim danışmanlık sektörünün öncü köklü bir markası olan Boğaziçi Eğitim ve Danışmanlık organizasyonudur. Ulusal ve uluslararası uzmanların katılımıyla gerçekleştirdiği kongre, sempozyum, seminer ve workshoplarla iş dünyasının nabzını tutan Bosphorus Conferences, Nedim Saban ile Duyguların Yönetimi semineriyle 14 Eylül’de katılımcılarını aydınlatacak. 14 Eylül 2013 Cumartesi günü saat 09.30-19.00 arasında Le Meridien Otel Etiler’de gerçekleştirilecek olan etkinlikle ilgili detaylı bilgi için www.bosphorusconferences.com adresinden veya 0216 422 93 61-62-63-64 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Nedim Saban kimdir?

Nedim Saban, 1967 yılında doğmuştur. Robert Lisesi`ni 1986, New York Üniversitesi Tiyatro Bölümü`nü 1990 yılında bitirmiştir. Ayrıca, New York Üniversitesi`nde sinema ve televizyon eğitimi de almıştır.

Türkiye`ye döndükten sonra, 1992 yılında Tiyatrokare`yi kurmuştur ve bu tiyatroda rejisini yaptığı ünlü virtüöz Macide Tanır`ın başrolünü oynadığı Neil Simon`un “Müziksiz Evin Konukları (Lost In Yonkers) ile, Avni Dilligil Özendirme Ödülünü almıştır. Ayrıca bu tiyatroda 100 kişinin oynadığı “Zeki Müren Müzikali” ve 1000 kez kapalı gişe oynanan, kendisine Selim Naşit En İyi Prodüksiyon Ödülü kazandıran “Şen Makas” (Shear Madness) ve usta oyuncu Erol Keskin`in yılın tüm erkek oyuncu ödüllerini topladığı, Nedim Saban`a Türkiye`nin en prestijli Afife Jale Yılın Prodüksiyonu Ödülü`nü kazandıran “Salı Ziyaretleri” (Visiting Mr.Green) oyunları başta olmak üzere pek çok oyun yönetmiştir.

Nedim Saban, 1993 yılından bu yana Aktüel, Artı Haber, Milliyet Sanat dergilerinde röportajlar ve köşe yazılarına imza atmış, bu yazıları defalarca kapak konusu olmuştur. Üç yıldır her Pazar Birgün Gazetesi`nde düzenli olarak tiyatro ve yaşam üzerine yazılar kaleme almaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın