İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Küçük banyolar için Bien’den sihirli çözümler

Stüdyo daireler, tek veya iki kişilik yaşama alanları olarak çok kullanışlı ve hesaplı yaşama alanları olarak sıklıkla tercih ediliyor. Son zamanlarda çokça rağbet gören küçük dairelerin dar banyo ve mutfaklarıyla biraz sıkıntı yarattıkları da bir gerçek… Ancak artık küçük metrekareli banyolar için yerden tasarruf etmeyi sağlayacak; mekânı daha ferah ve düzenli gösterecek birçok seçenek var. Doğru malzemeyi, doğru rengi ve yerleşimi yaptıktan sonra en küçük mekânlar bile ferah, geniş ve kullanışlı hale gelebilir.

Banyosunda yenilik yapmak, mekânı daha fonksiyonel kullanmak isteyenler için, Bien’in Pazarlama Müdürü Ebru Uzluer’den, yerden kazandıran, banyonuzu daha keyifli hale getirecek öneriler:

FERAHLATICI AÇIK RENKLER ÖNEMLİ

>>  İşe ferahlatıcı düşünceler ve renkler seçmekle başlamak gerekir. Açık renkler, beyaz, kırık beyaz, inci beyazı, fildişi, bej, krem gibi renklerin yoğunluklu olduğu malzemeleri tercih etmek gerekir. Bunlara kontrastlık sağlamak amacıyla koyu ya da çarpıcı renklerle kombin yapılması mekâna canlılık verir. Canlı, dinamik kişiliğini banyolarına yansıtmak isteyenler, açık renkleri kırmızı, siyah, kahverenginin tonlarıyla kombine edebilir.

>>  Banyoyu daha geniş gösterecek diğer önemli ayrıntı ise aynalar. Ayna derinlik kazandıran bir malzeme olduğu için, kullanıldığı alanlarda ferahlık hissi uyandırır.

>>  Aynalı dolaplar aynı zamanda şampuan, tıraş takımları, parfüm, diş fırçaları gibi malzemeleri toplayarak banyonuza nefes aldıracaktır. Dolaplarla ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, bunların gömme dolap olarak tasarlanmasıdır.

BÜYÜK KAROLARLA BANYO KENDİNİ GÖSTERİR

>>  Seramik seçiminde ağır desenlerden öte sade, yoğun olmayan desenleri tercih etmek banyoya ağır bir hava vermemek açısından önemlidir. Bunun yerine dar bir alanın etrafından dolaşan renkli çizgiler daha geniş bir görünüm elde etmenizi sağlar.  Büyük karolar ve mozaikler de banyonun kendini göstermesini sağlayacaktır.
>>  Ankastre, köşeli lavabo veya duvara monte edilen klozetlerin (asma klozet) zemin alanını artırma konusunda büyük yardımı olur.
>>  Küçük, fonksiyonel ve ergonomik aksesuarlarla, banyoya ihtiyaç duyulan her tür eşyayı koyup bir o kadar da derli toplu ve ferahlık hissi uyandırmak için; küçük dolap seçimi lavabosuyla birlikte tasarlanmış dolaplar büyük kolaylık sağlayacaktır.
>>  Göz hizası üzerine yerleştirilmiş raflar, ihtiyacımız olan malzemeler konması için olduğu kadar aksesuarlarla da estetik bir hale getirilebilir.

DERİNLİK HİSSİ İÇİN DUŞLARA BÖLME CAMLAR

>>  Duşlar her zaman için küvetlere göre yerden tasarruf ettir. Duş teknesi kullanmak yerine, yerle aynı hizada duş alanlarının oluşturulması ve bu alanın tek bir düz camla ayrıştırılması banyoya hem modern bir hava verir hem de cam kullanımı ile mekân derinliği bozulmamış olur.
>>  Duş içine yapılacak küçük gömme nişler ise duş sırasında ihtiyacımız olan şampuan, jel gibi birtakım malzemeleri yerleştirmek ve yer kaybını önlemek için tercih edilmelidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın