İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnoksan, Pişmiş Toprak Sempozyumu’na mutfaklarıyla destek verecek

İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık

Mutfağın lideri İnoksan, aşçılık sektörüne olan desteklerini tam gaz sürdürüyor. Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu etkinlikleri çerçevesinde geniş çaplı bir aşçılık yarışması organize eden Eskişehir Aşçılar Derneği (ESASDER) 14 – 15 Eylül tarihlerinde bu yıl 7.’si yapılacak olan sempozyumda bir ilke imza atacak. Yarışmaya mutfaklarıyla destek verecek olan İnoksan, aşçıların her daim yanında olduğunu bir kez daha gözler önüne serecek.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin bu yıl 7.’sini düzenleyeceği Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda bu yıl ayrı bir heyecan yaşanacak. Türkiye Aşçılar Federasyonu’na bağlı ESASDER’in sempozyumla eş zamanlı düzenleyeceği yarışmaya genç aşçıların yanı sıra down sendromlu engelliler de katılacak. Genç aşçılar ve down sendromlu engellilerin yanı sıra 10 usta şef de ayrı kategorilerde yarışacaklar. Yarışma sonrasında yapılacak olan gala gecesinde yarışmanın kazananları belirlenecek.

Endüstriyel mutfağın lideri İnoksan, yarışmaya mutfakları ile desteğini gösterecek. İnoksan mutfaklarında yarışacak olan katılımcıların yemekleri yarışma sonunda Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun dokusuna uygun bir şekilde toprak kaplarda sunulacak. İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun; sanatsal, endüstriyel ve bilimsel yanlarını da başarılı bulurken, sempozyumun bu tür bir aşçılık yarışmasıyla bağdaşıyor olmasına da olumlu baktığını söyledi.

Yarışma Programı

Yarışma başlangıcı 14 Eylül 10:00 – 18:00

Down Sendromlu Çocuklarımızın Yarışması 15 Eylül 11:00 – 12:30

Gala ve Ödül Töreni 15 Eylül 19:00

Yer: Pişmiş Toprak Sempozyumu Alanı

(Espark Karşısı, Eski Kiremit Fabrikası İçi)

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın