İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Digiturk, Azerbaycan pazarında yüzde 100 büyüme hedefliyor

Süper Toto Süper Lig’in yayın haklarını elinde bulunduran Lig TV’nin yanı sıra binlerce kaliteli içerik bundan böyle Azeri izleyicilere çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşacak.

Azerbaycan pazarında hedeflerini büyüten Digiturk, yapılan iş ortaklığı anlaşması ile servis ağını genişleterek mevcut müşterilerine daha kaliteli hizmet sunmanın yanı sıra pazarda hızla büyümeyi hedefliyor.

Digiturk’ün yeni dönemde Azerbaycan’da sunacağı hizmetlerin ve hedeflerinin açıklanacağı lansman toplantısı 5 Eylül 2013 tarihinde Bakü’de bulunan Park Bulvar AVM Kitchenette Restoran’da gerçekleştirildi. Digiturk Azerbaycan Distribütörü’nün yanı sıra Digiturk Yöneticileri ve Eurovision Şarkı Yarışması Birincisi Eldar Kasımov’un da katıldığı lansmanda Digiturk’ün Azebaycan genelinde 6 noktada 5 bayi ile sunduğu hizmetin 2014 sonuna kadar 10 noktaya ulaşacağı ve yeni servis ve uygulamalarla hem mevcut üyelerin hem de platforma katılacak yeni Digitürk müşterilerinin daha geniş içeriğe ulaşabilecekleri belirtildi.

Azerbaycan’da Uydu üzerinden HD ve 3D yayınları da kapsayacak şekilde yayın yapan Digiturk üyelerine Asya Mega Paket, Asya Spor Paketi, Asya Şampiyonlar Paketi ve Asya Standart olmak üzere farklı paket seçenekleri sunuyor. Azerbaycan’daki izleyiciler ayda 7 AZN’den başlayan fiyatlarla Digiturk’e üye olabiliyor. Lig TV yayınlarını ve Spor Toto Süper Lig maçlarını izlemek isteyenler ise Asya Spor paketine üye olarak 21 AZN’den başlayan fiyatlarla süper lig heyecanına ortak olabiliyor.

Lansmanda bir konuşma yapan Digiturk Azerbaycan Distribütörü Mevlüt İşsever, Digiturk kalitesini Azeri izleyicilere sunacakları ve çok farklı ve özgür bir televizyon izleme deneyimi yaşatacakları için mutlu olduklarını belirterek, kısa bir süre içerisinde Azerbaycan’daki tüm hanelere ulaşmaya hedeflediklerini söyledi. İşsever, Digiturk platformunda film ve dizilerden belgesele, haberden eğlenceye geniş bir yelpazede sunulan binlerce kaliteli içeriğin yanı sıra Avrupa’nın en önemli liglerinden biri olan Spor Toto Süper Lig heyecanının da Azerbaycan’daki izleyicilere farklı üyelik alternatifleriyle sunulacağını belirtti.

Digiturk Pazarlama Departmanı Uluslararası Operasyonlar Grup Müdürü Murat Yurttaş ise, Azerbaycan’ın Digiturk için çok önemli bir Pazar olduğunu ve bölgedeki potansiyeli değerlendirmek için hızlı ve dinamik bir hizmet ağı oluşturulduğunu söyleyerek, “Yeni dönemde Türkiye dışındaki pazarlarda büyüme hedefiyle yola çıktık. Avrupa’nın yanı sıra bizim için çok önemli olan Azerbaycan Pazarı için de önemli yatırımlar yaptık. Azerbaycan tarihsel ve kültürel anlamda Türkiye ile önemli benzerlikler gösteren bir coğrafya. Azerbaycan halkının eğlence kültürü ve alışkanlıkları da Türkiye’deki ile oldukça yakın. Bu nedenle Türkiye’nin lider dijital yayıncılık platformu olarak buradaki potansiyelin farkındayız. Hedefimiz, Digiturk’ün kaliteli içeriklerinin en kısa sürede tüm Azerbaycan sathında yaygınlaştırmak ve Azerbaycan’daki hane penetrasyon oranımızı bir yıllık sürede yüzde 100 oranında artırmak” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın