İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası ile Türkiye Finans’ın çağrı merkezi hizmet kalitesi tescillendi

Türkiye Finans, Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen, Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunulduğunu belgeleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası’nı almaya hak kazandı ve  müşteri iletişim merkezinin stratejisi, süreçleri, çalışan memnuniyeti, altyapı ve sağladığı müşteri memnuniyeti süreçlerini kapsayan denetimleri başarıyla tamamladı. 

Türkiye’nin önemli katılım bankalarından biri olan Türkiye Finans, Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) tarafından verilen ve Avrupa Standardizasyon Komitesi (CEN) tarafından hazırlanan “EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası” ile çağrı merkezinin hizmet kalitesini tescilledi. Pek çok iş sürecini kapsayan bir dizi zorlu denetimden başarıyla geçen Türkiye Finans, Avrupa Birliği standartlarında hizmet verdiğini belgelemiş oldu. EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası, düzenlenen törenle ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı tarafından, Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk’e takdim edildi.

Türkiye Finans olarak sundukları hizmetin odağında müşteri memnuniyetinin yer aldığını belirten Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Müşteri iletişim merkezimizi, müşterilerimizin diledikleri her an kolayca ulaşabilecekleri, işlemlerini en hızlı şekilde gerçekleştirebilecekleri bir yapıda hazırladık. İsteklerine etkin çözümler bulabildikleri ve her temasın memnuniyetle tamamlandığı bir etkileşim merkezine dönüştürmek için yola çıktık ve başarılı olduk. Çünkü müşteri iletişim merkezi bizler için toplam müşteri deneyiminin mükemmelleştirilmesinde kritik öneme sahip. Bu süreçte müşteri iletişim merkezimizi uluslararası standartlara göre değerlendirmek ve sunulan hizmetin kalitesini belgelendirmek amacıyla EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası’na başvurduk. Müşteri iletişim merkezimiz stratejisi, süreçleri, çalışan memnuniyeti, altyapısı ve sağladığı müşteri memnuniyeti ile bu sertifikayı almaya hak kazandı. Böylelikle bankamızın müşteri hizmetlerine verdiği önemi uluslararası standartlara göre belgelendirmiş olduk. Kaliteli hizmetimizin bankamızın müşteri sadakatinin artırılması ve yeni müşteriler kazanımına yönelik hedeflerimizin gerçekleştirilmesine önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz.”

ÇMD’nin sektöre önemli katkılar sağlayan ve gelişmesine öncülük eden bir kuruluş olduğunu söyleyen Türkiye Finans Genel Müdür Yardımcısı İkram Göktaş da, “EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası’nın yaygınlaştırılarak, ülkemizdeki çağrı merkezlerinin uluslararası standartlara kavuşması çok önemli. Çağrı merkezleri ve sektörümüzü ilgilendiren daha pek çok konuda ÇMD’nin yaptığı çalışmaları takdirle takip ediyoruz” dedi.

ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı, denetim sürecini başarıyla tamamlayan ve sertifikayı almaya hak kazanan Türkiye Finans ekibini tebrik ederek  sertifikalarını takdim ederken şunları söyledi: “Hızlı bir gelişim gösteren sektörümüzün sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için hizmet kalitelerinin belgelendirilmesi konusundaki çalışmalarımız büyük önem taşıyor. Çağrı merkezleri için özel hazırlanmış bir içeriğe sahip olan bu sertifikasyon ile sektörümüzde sunulan hizmetlerde standardizasyon sağlanırken, sertifikaya sahip olan firmalar da süreçlerinin etkinliğini artırıyor ve rekabet anlamında önemli avantajlar elde ediyorlar. Diğer yandan vatandaşlarımız da daha iyi ve standart seviyede bir hizmete kavuşuyorlar. ÇMD olarak Türkiye’yi temsilen üyesi olduğumuz ECCCO da (European Confederation Of Contact Centre Organisations) bu belgeyi tüm Avrupa’da yaygınlaştırmak için çalışmalar yürütüyor. Benzer bir sürecin Türkiye’de bizim tarafımızdan gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki dönemde bu sertifikaya sahip kurumların sayısının hızla artacağını öngörüyoruz. Ayrıca Türkiye Finans’ın belgelendirme sürecinde ÇMD’yi tercih etmesinden büyük memnuniyet duyduğumuzu da belirtmek isterim.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın