İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk erkeklerinin yüzde 90’ı “zorunlu” romantik

Online pırlanta markası erospirlanta.com tarafından siteye gelen 1.000 erkek arasında yapılan anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Ankete göre Türk erkekleri ‘aşkından’ değil ‘zorunluluktan’ romantik ve pırlanta seçerken dikkat ettikleri en önemli şey ‘kalite’ değil ‘fiyat’. Araştırmadan çıkan diğer ilginç sonuçlar şöyle:

Türk Erkeği için Pırlanta Zorunlu Alışveriş. Romantik Erkek Oranı sadece yüzde 8
Araştırma esnasında sorulan sorulardan biri Türk erkeklerinin neredeyse hiç romantik olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Pırlanta alışverişi yapan erkeklerin yüzde 92’si aşık olduğu kadına özel bir günden dolayı zorunlu olduğu için pırlanta aldığını iletiyor. Türk erkeklerinin sadece yüzde 8’’i içinden geldiği için, aşkından dolayı ya da onu mutlu etmek için gibi cevaplar iletmiş.

Türk Erkekleri Hangi Özel Günlerde Pırlanta Alıyor?
Burada oranlar aslında tahmin edileceği gibi evlilik teklifi ve sevgililer günü lehine oluşmuş durumda. Tektaş alışverişlerinde yüzde 90’a yakın bir oran evlilik teklifi iken, genel olarak pırlanta alışverişlerinde evlilik teklifi oranı düşüyor. Özel günler olan sevgililer günü, anneler günü, yılbaşı hediyeleri gibi durumlarda oranlar artış gösteriyor. Erkek pırlanta alıcıları özel günler için pırlanta kolyeleri daha çok tercih ederken evlilik teklifinde tektaş pırlanta cevabı yüzde 100’lere yakın geliyor.

Bekar Erkekler Hediye Olarak Pırlanta Kolye, Evliler ise Daha Çok Pırlanta Yüzük Tercih Ediyor
Araştırma sırasında sevgilisine ürün alan erkeklerden bekar olanlar hediye olarak daha çok kolye tercih ederken, evliler yüzük tercih ediyor. Evli erkekler arasında favori ürünlerse tria, beştaş ve yeditaş yüzükler.

Türk Erkekleri Pırlanta Seçerken Fiyata Odaklanıyor
Pırlanta alışverişi esnasında tercihi en çok etkileyen faktör olarak yüzde 72 gibi baskın bir oranla fiyatın en önemli etken olduğu ifade edilirken, marka, sertifika, model, taksit olanakları, güncel kampanya gibi etkenler de fiyat sonrası gelen kalemler oluyor.

Çapkın Erkekler Birden Fazla Adrese Pırlanta Gönderimi Yapabiliyor
Araştırmaya göre erkeklerin içerisinde yüzde 2’lik bir oranla da olsa birden fazla adrese pırlanta gönderimi yapanlar var. Bu gönderilerden yüzde 2’lik bu kesimin çapkınlık amacıyla pırlanta siparişi verdiğini anlamak mümkün. Hatta bu siparişlerin yüzük ölçülerinin bile farklı olduğu biliniyor.

Erkekler Pırlantanın Özelliklerinden Anlamıyor
Alışveriş yapan erkeklerin yüzde 65‘i pırlantanın özellikleri konusunda ilk defa bilgi sahibi olduğunu iletiyor. Müşteri hizmetlerine gelen sorular arasında “pırlanta ile altının ne farkı var” gibi sorular bile mevcut. Dolayısıyla erkekler pırlanta alışverişine girişmeden önce pırlanta hakkında bilgi topluyor, soru soruyor ve araştırma yapıyor.

Erospirlanta.com üzerinden online olarak Türkiye’nin her yerine pırlanta satışı geçekleştiren firmanın Kurucusu ve Genel Müdürü Emre Güzeldal, yaptığımız kısa söyleşide araştırma sonuçları hakkında şunları ifade etti;

“Türk erkekleri ve pırlanta algısı araştırmasını yapmak fikri müşteri hizmetleri yetkilisi arkadaşlarımızdan aldığımız geri bildirimlerden doğdu. Marka olarak var olduğumuz ilk günden beri müşterimizi dinleyerek, onların ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunma konusunda alanımızda öncüyüz. Ve bu innovatif çalışmalarımıza sağlam temeller kazandırmak adına da bu tür araştırmalara devam edeceğiz.  Erospırlanta.com olarak Türkiye’de ilk defa 30 gün iade garantisi, 3 yıl bakım garantisi, yüzük ölçülerinde uymama durumuna karşı ölçü garantisi gibi birçok müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı başlattık. Türk erkeklerinin neden pırlanta aldıklarını artık oldukça net olarak biliyoruz. Ve bu doğrultuda onların beklentilerine çözümler üretmeye devam edeceğiz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın