İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AnadoluJet tekrar Kocaeli’nde

Halkın havayolu AnadoluJet, Anadolu’yu birbirine bağlamaya devam ediyor. AnadoluJet, sanayinin başkenti olarak kabul edilen ve yüksek istihdam kapasitesi ile pek çok ilden vatandaşımızı bir araya toplayan Kocaeli’ni Ankara üzerinden bir saatten daha az aktarmalarla tüm Türkiye ile tekrar buluşturmaya hazırlanıyor.

Anadolu insanının ekonomik ve konforlu seyahat etmesi misyonunu sahiplenen AnadoluJet, bu amaçla şehrin yerel ve mülki idaricileri ile görüşmelere başladı. Tüm iş dünyası tarafından merakla beklenen Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı uçuşları için çalışmalarına hız veren AnadoluJet, 2 Eylül tarihinde seferlerine başlayacağını müjdeledi.

23 Ağustos tarihinde Kocaeli Ticaret Odası tarafından düzenlenen, yerel ve mülki idare temsilcilerinin yanı sıra sanayi odaları ve sivil toplum örgütlerinin de davetli olduğu toplantıya katılan AnadoluJet’in İcrasından Sorumlu THY Bölgesel Uçuşlar Başkanı İbrahim Doğan; çok yakında Ankara – Kocaeli karşılıklı seferlerinin başlayacağını belirtti.

AnadoluJet’in İcrasından Sorumlu THY Bölgesel Uçuşlar Başkanı İbrahim Doğan

Kocaeli halkının konforlu seyahat etmesi için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Doğan, “Uçuşlarımızın ekonomik olması için büyük özen gösteriyoruz. Her gün Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan hareket etmesini planladığımız uçaklarımız 150 kişilik kapasiteye sahip olacak. Yolcularımız, Kocaeli – Ankara direkt uçuşlarını 59 TL’den, çok kısa bekleme süreleri ile Kocaeli’den Ankara aktarmalı tüm diğer kentlere 99 TL’den başlayan fiyatlarla karşılıklı uçabilecekler” dedi.

Türkiye’nin, İstanbul’dan sonra en büyük sanayi merkezi olan Kocaeli’nin gayri sâfî hâsılasında sanayi sektörünün payının 2013 itibari ile yüzde 70’i aştığına dikkat çeken Doğan; “AnadoluJet olarak istedik ki; Avrupa ve Asya’yı kara ve demiryolu ile bağlayan ilimizi hava yolu trafiği açısından da konforlu bir hale getirelim. Bu amaç ile kısa bir süredir şehrimizin yerel ve mülki idarecileri ile toplantılar yapıyoruz. Bu görüşmeler neticesinde; sizlerin ihtiyaçlarını ve sorunlarını dinleyerek kendimize bir yol haritası çıkarttık. 2 Eylül tarihi itibariyle Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan Ankara’ya karşılıklı seferlerimizi başlatacağımızı müjdelemekten gurur duyuyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın