İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şekerbank’tan aylık yüzde 0.78 kupon faizi garantili bono

Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin

Şekerbank, 6 ay (178 gün) vadeli, aylık değişken faizli kupon ödemeli 350 milyon TL nominal tutarında bono ihracı gerçekleştirecek. Söz konusu ihraç kapsamında bireysel ve kurumsal yatırımcıların minimum bono talebi 1.000 TL olacak.

Yüzde 0.78 kupon faizi garantili bono sadece Şekerbank’ta…

Ayda bir kupon ödemeli bononun ihracında yatırımcılara, dönemsel kupon basit faiz oranının yüzde 0,78’in altında olması halinde yüzde 0,78 faiz oranı garanti edilecek.

Yıllık yüzde 0.60 ek getiri…

Şekerbank’ın 178 gün vadeli bonosu gösterge tahvil faizi üzerine yıllık yüzde 0,60 oranında ek getiri sağlayacak. İlk kupon faiz oranının belirlenmesinde gösterge tahvil olarak, ihraç tarihinde geçerli olan 13.05.2015 itfa tarihli TRT130515T11 tanımlı kıymet esas alınacak. Diğer kuponların faizinin belirlenmesinde ise kupon faizi hesaplama döneminde geçerli olan gösterge tahvil baz alınarak işlem yapılacak.

178 gün vadeli Şekerbank T.A.Ş. bonosuna yatırım yapanlar, anaparasını bononun vade bitiminde 6. kupon ödemesi ile birlikte bir defada, faiz gelirlerini ise ayda bir olmak üzere toplamda 6 kupon ödemesi şeklinde alacaklar.

Meriç Uluşahin: ‘1.000 TL’lik birikimi ile Şekerbank tahvili alan müşterilerimizi en büyük değerimiz olarak görüyoruz.’

Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin, yüzde 77’si Anadolu’da, 70 il ve 92 merkez dışı ilçede bulunan yaygın şube ağları ile hem mevduatta hem de tahvil ihraçlarında bireysel tasarrufu tabana yaydıklarını söyledi. Uluşahin şöyle konuştu: “Tabana yaygın müşteri kitlemizin ve bireysel yatırımcıların küçük ya da büyük tüm tasarruflarını değerlendirebilecekleri cazip ürünler sunarak ‘Anadolu Bankacılığı’ misyonumuzu yerine getiriyoruz. 2011 ve 2012 yılında çok başarılı tahvil ihraçları gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz tahvil ihraçlarına gelen talebin yüzde 90’ı Anadolu’dan ve bireysel yatırımcılardan geldi. 1.000 TL’lik birikimi ile Şekerbank tahvili alan müşterilerimizi en büyük değerimiz olarak görüyoruz. Bugün de Şekerbank güvencesiyle sunduğumuz bono ihracında yine müşterilerimize kazandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bonolar ikinci el piyasada satılabilecek

Borsa İstanbul Borçlanma Araçları Piyasası’nda işlem görecek bonolar, ihraç olduktan sonra, piyasadaki arz ve talebe göre ikincil piyasada satılabilecek.

Şekerbank bonolarının halka arzında satış, Şeker Yatırım ve Şeker Yatırım acentesi konumundaki tüm Şekerbank şubeleri tarafından talep toplama yöntemi kullanılarak gerçekleştirilecek. Halka arzdan banka bonosu almak isteyen tüm yatırımcıların başvuru yerlerine müracaat ederek ‘talep formunu’ doldurmaları yeterli olacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın