İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rixos hangi projeden ayrıldı?

İpekyol markasının sahibi Ayaydın Ailesi’nin Şişli Bomonti’deki 12 dönümlük arazisi üzerinde yapılan Rixos Residences Bomonty projesinde yaşanan sıkıntıları beş ay önce bu sayfalarda yazmıştık. 42 katlı projeden daire alanların projenin yeterince prim yapmadığından ve kira getirilerinin düşük kaldığından yakındıklarını, çözüm aradıklarını sayfalarımıza taşımıştık.

Bilindiği üzere Ayaydın Ailesi’nin 12 dönümlük arazisi üzerindeki proje Ayaydın Grup, İpek-Çakırkaya, Maslak Yapı ve Mertaş’ın ortak girişimiyle hayata geçirilmişti. 6 penthouse ve 308 süitten oluşan projede daireler 84 metrekare ile 94 metrekare arasında değişiyor; modüler sistem ile 2+1, 3+1 veya 4+1’e dönüştürülebiliyordu. Ağustos 2011’de teslimatların yapıldığı rezidansın işletmesini 20 yıllığına Rixos üstlenmişti.

Öğrendiğimize göre, geçen hafta itibariyle resmen Rixos ile anlaşma bitmiş. Rixos’un tabelası da indirilmiş. Projenin yönetimi için şimdi başka işletmecilerle görüşülüyormuş. Bunlar arasında, Hilton, Kempinski ve Divan da bulunuyormuş. Görüşmeler bizzat, projede hak sahibi olan Kıraça Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Taftalı başkanlığında yürütülüyormuş. Bakalım projenin yeni işletmecisi kim olacak?

Para Dergisi

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın