İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vodafone Türkiye’ye Stevie İş Ödülleri’nden 4 ödül

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci

Bu yıl onuncu kez dünyanın en başarılı kurumlarını ödüllendirmek amacıyla hayata geçirilen Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde kazananlar,14 Ağustos’ta açıklandı.

Ticari faaliyetleri ve sosyal yatırımlarıyla müşterileri ve toplum için değer yaratmayı hedefleyen Vodafone Türkiye, sürdürülebilir başarısının temelini oluşturan vizyonuyla hazırladığı “Sürdürülebilirlik Raporu” ile altın ödül ve hayatın her alanında kusursuz bir mobil cüzdan deneyimi yaşatmak üzere geliştirilen “MobilCüzdan” uygulamasıyla 3 bronz ödül kazanarak dünyanın en saygın ödül organizasyonlarından Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde büyük bir başarı sergiledi.

Vodafone’un sürdürülebilirlik raporu Altın Ödül getirdi!

Vodafone Türkiye, uzun vadeli kurumsal değer yaratmak üzere şeffaflık ve dürüstlük ilkeleri doğrultusunda hareket ederek sürdürülebilirlik konusundaki yaklaşımını ve bu alanda hayata geçirdiği faaliyetleri tüm paydaşlarına sunmak amacıyla yayınladığı sürdürülebilirlik raporuyla Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde önemli bir başarı yakalayarak Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Altın Ödül alan raporda telekomünikasyon sektörü açısından öncelikli kabul edilen, aynı zamanda kurumsal başarısı ve paydaşları üzerindeki etkileri yüksek içeriklere yer veren Vodafone Türkiye; çevresel, sosyal, ekonomik ve etik konularda gösterdiği performansı, hayata geçirdiği önemli uygulamaları ve taahhütlerini paydaşlarına sunuyor.  Vodafone Türkiye’nin Sürdürülebilirlik Raporu bir “ilk”e imza atarak, farklı paydaş gruplarının temsilcilerinin katıldığı bir Paydaş Diyaloğu Çalıştayı doğrultusunda düzenlendi. Vodafone’un Sürdürülebilirlik Raporu, bütünlük, önceliklendirme ve yanıt verebilirlik” ilkelerine dayanan sürdürülebilirlik yönetimi ve raporlaması süreçlerinin uygulandığının ve bu süreçlerden elde edilen performans sonuçlarının doğruluğunun güvencesini sağlamak için öncü şirketlerin kullandığı bir standart olan AA1000 Güvenceli Türkiye’nin ilk Sürdürülebilirlik Raporu olma özelliği taşıyor. Böylece şirketin çevresel, sosyal, ekonomik ve etik uygulamaları ile elde ettiği performansın uluslararası standartlarda güvenirliği tescillenmiş oluyor.

“Mobil Cüzdan”a üç bronz ödül

Vodafone Türkiye’ye 3 bronz ödül kazandıran “Mobil Cüzdan” uygulaması ise Vodafone Türkiye’nin müşterilerinin hayatına değer katmak ve faydalar sunmak üzere birçok servisin bir arada sunulduğu yepyeni bir mobil uygulama. “Mobil Cüzdan”la para gönderimi, tutar ve alıcının cep telefonu bilgisi girilerek kolayca gerçekleştirilebiliyor. Kolay Kod ile hesaplar paylaşılabiliyor ve bir kimseye kolayca para gönderilebiliyor. Arıca, işlem geçmişi her an kontrol altında tutulabiliyor. NFC özellikli telefonlarla, anlaşmalı işyerlerinin kampanyalarından “Mobil Cüzdan” uygulaması sayesinde kolayca faydalanabilmek mümkün.

Gizem Keçeci: “Sürdürülebilir marka olma stratejimizin gücünü ve yenilikçi uygulamalarımızın toplumsal faydasını Stevie Ödülleri’ne taşımaktan gurur duyuyoruz”

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci, sürdürülebilirliği temel iş stratejilerinin ayrılmaz bir parçası olarak gördüklerini, bir yandan gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye’de mobil teknolojilerin mümkün olan en geniş ölçekte erişilebilirliği için çalışırken, diğer yandan iş süreçlerinde harcanan enerji miktarını ve karbon emisyonunu azaltmak üzere çevre yönetimi stratejisi doğrultusunda önemli çalışmalara imza attıklarını ve bu ilkeler çerçevesinde, sürdürülebilirlik vizyonuyla hazırlanan “Sürdürülebilirlik Raporu” ve “Mobil Cüzdan” ile Stevie Ödülleri’nde 4 ödül almış olmaktan gurur duyduklarının altını çizdi. Keçeci, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak daha fazla değer yaratmak ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerimizde, sürdürülebilir olmaya büyük önem veriyoruz. Faaliyetlerimizin doğal kaynaklar ve çevre üzerindeki etkilerini dikkate alıyor, bunları asgari düzeye çekmek için çalışıyoruz. Uzun vadeli kurumsal değer yaratmak üzere şeffaflık ve dürüstlük ilkeleri doğrultusunda hareket ediyoruz ve sürdürülebilirlik konusundaki yaklaşımını ve bu alanda hayata geçirdiği faaliyetleri tüm paydaşlarına sunmak amacıyla bu yıl Sürdürülebilirlik Raporu’nun ikincisini yayınladık. Sürdürülebilirlik yönetim sistemlerimizi ve raporlama sürecimizi, şeffaflık ve hesap verebilirlik prensipleri doğrultusunda geliştirilmiş AA1000 Güvence Standardı paralelinde uyguluyoruz. Bu kapsamda, şirketimiz ve paydaşlarımız için önem/öncelik taşıyan ve değer yaratan çevresel, sosyal, ekonomik ve etik konuları sürdürülebilirlik odaklı paydaş diyaloğu mekanizmalarına dayandırarak belirledik. Bu ilkelerle hazırladığımız raporla Stevie İş Ödüllerinde Altın Ödül almak bizi çok gururlandırıyor. Diğer yandan, müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve finansal servislere erişimini sağlamak üzere geliştirdiğimiz Mobil Cüzdan uygulamamızla 3 ödül almak da bizi çok sevindirdi. Para gönderme, para isteme, cep lira yükleme ve kampanyalara katılmanın yeni yöntemi olan müşterilerimizin hayatına değer katmak ve faydalar sunmak üzere birçok servisin bir arada sunulduğu mobil bir uygulama olan ‘Mobil Cüzdan’ hayatın her alanında kusursuz bir cüzdan deneyimi yaşatacak. Çalışmalarımızı iş dünyasının küresel ölçekte en büyük ve itibarlı ödüllerinden Stevie Ödülleri’ne taşımış olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın