İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TEB ile ‘Yeni Altın Çağı’ başladı

Türkiye’de altın bankacılığı alanındaki lider banka Türk Ekonomi Bankası (TEB) ilk defa kuyumculuk sektörünü de içine alan bir model olan ‘Yeni Altın Çağı’ ürününü müşterilerinin kullanımına sundu. Yeni Altın Çağı sayesinde ülke ekonomisi ve kuyumcular kazanırken, bireysel müşteriler de kolay ve güvenli birikim yapabilecek.

Kuyum sektörünün önemli oyuncuları olan kuyumcularla iş birliği yaparak bankacılık sektöründe fark yaratan TEB, kuyumcuların da kazanç sağlamasına fırsat veren Yeni Altın Çağı sistemini, 22 Ağustos Perşembe günü TEB Altın Bankacılığı Direktörü Selami Erten ve Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Sayın Hasan Çavuşculu’nun katılımıyla Ankara’da tanıttı.

“Kuyumcularla birlikte ekonomi de kazanacak”

TEB Altın Bankacılığı Satış Direktörü Selami Erten, Yeni Altın Çağı sistemiyle yastık altında bulunan atıl altın tasarruflarının ekonomiye kazandırılması için kuyumcularla el ele verdiklerini söyleyerek, “Kuyumcularla iş birliği içinde yastık altındaki altınları ekonomiye kazandırmak adına uygulamaya konulan Yeni Altın Çağı projemiz sayesinde ülke ekonomisi ve kuyumcular kazanırken, bireysel müşteriler de kolay ve güvenli bir şekilde birikim yapabiliyor. Sadece altın satarak değil, müşterilerinden altın alarak da para kazanan kuyumcu esnafı bu şekilde yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması sürecinde kazanç elde etme imkanına kavuşuyor. Bu sistem ile Türkiye’nin dört bir tarafında anlaşmalı kuyumcularımız aracılığıyla ziynet, takı gibi altın birikimlerini toplayarak sadece belli günlerde değil sürekli olarak yastık altındaki altınları ekonomiye kazandırıyoruz” şeklinde konuştu.

Erten, “Yeni Altın Çağı sistemi ile haftanın sadece belli günlerinde değil, sürekli olarak yastık altı altın tasarrufları ekonomiye kazandırılabilecek. Müşterilerimize ‘Anlaşmalı kuyumcuda altınını bozdur, anında TEB’deki altın hesabına geçsin’ diyerek çağrıda bulunuyoruz” dedi.

Yeni Altın Çağı sisteminde, anlaşmalı kuyumcuya giderek elindeki fiziki altını teslim eden yatırımcılar, teslim ettiği altının gram karşılığını banka kartı ile TEB POS cihazı üzerinden TEB’deki altın hesabına hızlı ve güvenli bir şekilde aktarabiliyor. TEB müşterileri sisteme her türlü ayar ve her çeşit altınla katılabiliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın