Arçelik AŞ Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporlarına Amerikan İletişim Profesyoneller Ligi’nden (LACP) 6 Ödül kazandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Arçelik AŞ. 2012 yılı Faaliyet Raporu ile dayanıklı tüketim sektöründe ?Altın Ödül? dahil olmak üzere iki ödüle layık görülürken,  2011 yılı Sürdürülebilirlik Raporu ile de yine dayanıklı tüketim sektöründe ?Altın Ödül? de dahil olmak üzere dört ödüle layık görüldü.

San-Diego merkezli LACP  tarafından her yıl uluslararası platformda düzenlenen yarışmada; bu yıl 25 ülkede, farklı sektörlerden dünyanın önde gelen şirketleri tarafından yapılan 6000?den fazla başvuru yer aldı. Şirketlerin faaliyet raporları, ?İlk İzlenim, Rapor Kapağı, Hissedarlara Mektup, Rapor Anlatım Dili, Rapor Finansalları, Yaratıcılık, Mesaj Açıklığı ve Bilgi Erişimi? kriterleri dikkate alınarak değerlendirildi. Arçelik A.Ş.?nin; Duayen Creative Ajansı işbirliği ile hazırladığı 2012 yılı Faaliyet Raporu, dayanıklı tüketim sektöründe  Altın Ödül?e ek olarak;  Top 20 Turkish Annual Reports of 2012 (2012?in Türkiye?den Başvuru Yapan En İyi 20 Faaliyet Raporu) kategorisinde ödüllendirildi.

Arçelik A.Ş.?nin 2011 yılı Sürdürülebilirlik Raporu da aynı yarışmanın ?Sürdürülebilirlik Raporları? kategorisinde, kendi ciro sınıfında sektör bağımsız olarak Altın Ödül?ün yanısıra  Top  50 Annual Report Europe – Middle East – Africa Region (Avrupa, Ortadoğu, Afrika Bölgesinin En İyi 50 Sürdürülebilirlik Raporu),  Best Annual Report Letter to Shareholders ? Bronze Europe – Middle East -Africa Region (Avrupa, Ortadoğu, Afrika Bölgesinin En İyi Hissedar Mektubu ? Bronz kategori),  Top 20 Turkish Annual Reports of 2011 (2011?in En İyi 20 Sürdürülebilirlik Raporu) ödüllerinin sahibi oldu.