Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), tecrübe ve birikimleriyle mesleği doğru ifade etmek, donanımlı meslek mensupları yetiştirmek ve iç denetim konusunda farkındalığı artırmak için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Genç neslin bakış açısı ile yazılı ve görsel araçlar kullanılarak ?İç Denetim? mesleğine dair toplumda somut algı oluşturmak ve meslek ile ilgili farkındalığı arttırmak amacını güden ve üniversite öğrencileri arası ?İç Denetime Genç Bakış Yarışması?nın sonuçları açıklandı.

Türkiye İç Denetim Enstitüsü Akademik İlişkiler Komitesi tarafından düzenlenen yarışmanın sonuçları ve kazanılan ödüller;

>>Birincilik Ödülü: M. Emrah Demirel – “Saat Tamircisi” fotoğraf ile Galatasaray Üniversitesi

>>İkincilik Ödülü: M. Emin Alparslan – “Denetim İç’tense Başarı Kaçınılmazdır” slogan ile Galatasaray Üniversitesi

>>Üçüncülük Ödülü: Furkan Başar -“Hayatım Denetim” kompozisyon ile  Marmara Üniversitesi/  Begüm Yeşilkaya -“Pasta tadında” Kompozisyon ile Galatasaray Üniversitesi

>>Jüri Özel Ödülü: Ceren Nevriye Kaya (video) Dumlupınar Üniversitesi / Menduh Arslan (video) Marmara Üniversitesi

Yarışma sonucunda birincilik ödülü Iphone 5 olurken, ikinci Samsung Galaxy S-III, üçüncü yarışmacı ise Mini-ipad kazanma şansı yakaladı. Yarışma sonucunda ayrıca jüri özel ödülü olarak TİDE Akademi?den ücretsiz eğitim verilirken, yarışmaya projeler kategorisinde katılan kişilere de (sorumlu ve proje ekiplerine) İç Denetim Kitabı ve birer yıllık dergi aboneliği hediye edildi.

Yarışma sonucunda belirlenen eserler; İç Denetim Farkındalık Ödü Töreni?nde sergilenecek.