Fujitsu ve Oracle?ın yeni SPARC sunucuları müşterilere en üst düzey güvenilirlik ve yatırımlarını optimize etme olanağı sunuyor

İlk Bakışta öne çıkanlar

·         20 seneyi aşkın işbirliklerini ve misyona odaklanan kritik bilişim teknolojileri alanındaki liderliklerini sürdüren Fujitsu ve Oracle,16-çekirdekli SPARC64 X işlemcisini baz alan Fujitsu M10 serisinin tüm dünyada hizmete sunulduğunu açıkladılar.

·         Fujitsu M10 sunucuları, Fujitsu’nun misyona odaklanan kritik iş yükleri için maksimum ölçeklendirilebilirlik sağlayan merkezi işlemci geliştirme konusundaki 60 yıllık deneyimine dayanarak,  merkezi işlemci kalitesinde güvenilebilirlik, ulaşılabilirlik ve hizmet alabilirlik (RAS) avantajları sunuyor.

·         Fujitsu M10 sunucuları çekirdek-düzeyindeki CPU Aktivasyonu sayesinde 1 ile 64 işlemci arasında modüler bir mimaride dinamik geçiş yapabiliyor. Bu da müşterilerin var olan uygulamalardan doğan bekleme süresi olmadan değişen iş yükü ihtiyaçlarını karşılamak üzere Building Blocklara kaynak aktarmasını sağlıyor.

·         Software on Chip (yazılım süreçlerinin donanıma gömülü olması)  ve Liquid Loop Cooling (özgün sıvı ve hava soğutma mekanizması) gibi en yeni teknolojilere sahip olan Fujitsu M10 sunucuları yüksek esneklik ve dâhili fiziksel partisyonlama sağlıyor. Sunucu aynı zamanda Oracle VM Server for SPARC (Oracle’ın Sparc T serisi sunucular için çok etkin sanallaştırma kapasitesi) ve Oracle Solaris Zones ile ücretsiz sanallaştırma teknolojileri sunuyor.

·         Fujitsu M10 sunucuları  Oracle Solaris 10 ve 11’i desteklerler. Ayrıca Oracle Solaris Guarantee Programı ile en yeni ve önceki tüm SPARC sunucuları ile binari uyumlu oldukları için yatırıma ek bir güvence sağlarlar.

Destekleyici Alıntılar

·         Hiroshi Endo, DATA Corporation Çözüm ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı

?NTT DATA olarak Fujitsu’nun Fujitsu M10 sunucularını piyasaya sunmasını sevinçle karşıladık. Fujitsu’nun yüksek performanslı süper bilgisayar teknolojisinden doğan Fujitsu M10’un yüksek performansını test ettik ve onayladık. Son yıllarda bilginin kullanımı ve işlenebilmesi işinizin başarısı ve başarısızlığı üzerinde önemli bir faktör olmaya başladı. Big Data gibi çok büyük miktarlarda verinin yüksek-hızda işlenmesi için duyulan ihtiyaç çarpıcı bir biçimde artıyor. Biz Fujitsu M10’un duyurulmasının müşterilerimize güven verecek bir çözüm olduğunu düşünüyoruz. Big Data döneminin yüksek performans işlem kapasitesi ihtiyacını karşılamak için Fujitsu M10’u BT altyapımıza entegre etmeyi heyecanla bekliyoruz. Gelecek, müşterilerinizin işlerini yeni yöntemlerle desteklemek ve işlevselliği arttırmak için pek çok fırsatla dolu. Biz, NTT DATA olarak, Fujitsu M10’un heyecan verici yeni teknolojisini kullanarak müşterilerimizin işlerini ilerletecek yeni BT çözümleri yaratacağız.”

·         Fujitsu Genel Müdür Yardımcısı Noriyuki Toyoki

?Fujitsu M10 müşterilere sürekli değişen bir dünyada gerçek zamanlı kararlar ile rekabet güçlerini arttırmaları için gerekli olan üstün performansı sunuyor. Fujitsu M10, yatırım getirilerini benzersiz bir ölçeklendirme ve merkezi işlemci sınıfında güvenilirlik ile arttırarak, içinde olduğumuz Big Data döneminde müşterilerimize büyük iş sonuçları sunma konusundaki kararlılığımızın bir ifadesidir.”

·         Oracle Baş Kurumsal Mimarı Edward Screven ?Oracle tüm yeni Fujitsu M10 sunucularını SPARC ailesine kabul ediyor. Oracle ve Fujitsu?nun güçlü işbirliği, Oracle’ın müşterilerine değer katmak için donanım ve yazılımı birleştirerek üstün performans yaratma iradesinin güzel bir örneğidir.”