İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bank Asya KOBİ?lere destek için IDC ile anlaştı

Bank Asya KOBİ’lere uzun vadeli finansman sağlamak amacıyla İslam Ülkeleri Özel Sektörü Geliştirme Kurulu (ICD) ile yeni bir kredi anlaşması imzaladı.

Bank Asya KOBİ?lerin orta ve uzun vadeli finansmana erişim imkanlarını artırmak amacıyla yeni bir kredi anlaşmasına imza attı. Anlaşma, Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik ve İslam Ülkeleri Özel Sektörü Geliştirme Kurulu (Islamic Corporation For the Development of the Private Sector – ICD) CEO?su Khaled Al Aboodi tarafından imzalandı. ICD tarafından sağlanan fon, 4 yıl vadeli olarak kullandırılacak.

İmzalanan kredi anlaşması ile başta gıda, enerji, tekstil ve tarım olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’lere, yatırımlarını gerçekleştirmeleri, üretim aktivitelerinde ve istihdamda artış sağlamaları amacıyla uzun vadeli finansman imkanı sağlanacak.

Son 2 yılda bankanın yönünü büyük kurumsal firmalardan KOBİ ve bireysel müşterilere hizmet edecek şekilde değiştirdiklerini ve bunun neticesinde KOBİ müşterilerine sağlanan kredi tutarının geçen seneye göre yüzde 75 oranında artış gösterdiğini kaydeden Abdullah Çelik, ?Bu strateji değişikliğinin yansımalarını, son 1 yıl içinde Türkiye genelinde 50 yeni şube daha açarak göstermiş olduk. Bu anlaşmayla da KOBİ?lere daha fazla destek sağlayacağız? dedi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın