Yeni ekonomi düzeninde, piyasa şartları değiştikçe bütçesini yenileyebilen ve hedeflerini değiştirebilen şirketler başarılı olacak

Bizcon, SAP Türkiye tarafından düzenlenen ?Türkiye?yi Geleceğe Taşıyacak Şirketler? zirvesinin Gaziantep ayağında sanayici ve işadamlarına gelişen ve değişen ekonomide performans odaklı bütçe yönetimi hakkında bilgi verdi.

06 Haziran Çarşamba günü Gaziantep?te, The Anatolian Hotel?de gerçekleştirilen etkinlikte  Bizcon İş Analitikleri Direktörü Özgür Yavuzkara katılımcılara yeni ekonomi düzeninde, piyasa şartları değiştikçe bütçesini yenileyebilen ve hedef projeksiyonlarını değiştirebilen şirketlerin başarılı olabildiklerini aktardı.

Başarılı şirketler piyasa şartlarına göre kendini güncelliyor

Yaşanan küresel mali krizlerin ve finansal skandalların şirketlerde bütçe, planlama ve karar verme mekanizmalarının yeniden gözden geçirilmesi ve yenilenmesine neden olduğunun altını çizen Özgür Yavuzkara, bu süreçte ortaya çıkan yeni yöntem ve araçlar ile ilgili bilgiler sunarak SAP BPC-Bütçe Planlama ve Konsolidasyon ve SAP SSM ? Strateji Yönetimi ürünlerinin sağladığı avantajlardan bahsetti. Özellikle bütçe hazırlama sürecinde veri toplama ve veri konsolide etmeye ayrılan sürenin kısaltılmasını sağlayan uygulama; tasarruf edilen zamanı karar verme, strateji geliştirme ve uygulama kısımlarına aktararak şirketlerin rekabet şartlarında öne geçmelerini sağlıyor.

Mobil Çözümler Planlamanın başarısını arttırıyor

Mobil cihazların kullanımının gün geçtikçe artması, yöneticilerin de aktif olarak fiili sonuçlara mobil çözümler sayesinde ulaşabilmesini sağladığından bahseden Özgür Yavuzkara, bu şekilde fiili değerlerin anlık görüntülenebildiğini, gerçeğe daha yakın tahminler ile bütçenin hızlıca revize edildiğini ve böylece planlamanın başarısının katlandığının altını çizdi