Teradata Türkiye?de, başta CRM olmak üzere pek çok alandaki deneyimiyle dikkat çeken Behçet Tolga, Telekomünikasyon Sektöründen Sorumlu Kıdemli Endüstri Danışmanı olarak atandı.

Veri ambarı alanında lider konumda bulunan Teradata Türkiye, deneyimli isimlerle kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Uzun yıllardan bu yana BT sektörünün farklı alanlarında edindiği deneyimle dikkat çeken Behçet Tolga, Telekomünikasyon Sektöründen Sorumlu Kıdemli Endüstri Danışmanı olarak atandı.

Aynı zamanda Türkiye?deki analitik CRM iş biriminin de liderliğini sürdürmekte olan 41 yaşındaki Behçet Tolga, Sistem Entegrasyonu, Analitik ve Operasyonel CRM, İş Zekâsı ve BT/Uygulama Dış Kaynak Kullanım Hizmetleri alanlarında son derece geniş bir deneyime sahip bulunuyor. Teradata Türkiye ekibine katılmadan önce HP?de Ortadoğu, Akdeniz ve Afrika Bölgesi Kıdemli Danışmanı olarak görev yapmakta olan Tolga, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü?nde, yüksek lisans eğitimini ise Bilgi Üniversitesi MBA programında tamamladı.