Epson, uygun fiyatlı çözümleri ile eğitimde yeni nesil teknolojinin yolunu açıyor? İkinci nesil?ultra-short-throw? projektör modelleri EB-485Wi ve EB-475Wi?yi eğitim kurumlarının kullanımına sunan Epson, daha  interaktif çözümler geliştirdi.

İnteraktif ultra-short-throw projektörlerini geçtiğimiz yıl eğitim sektörüne kazandıran Epson, bu yıl da ikinci nesil modelleri ile yeniden gündemde? Sektör çalışanları ve kullanıcılardan alınan yorumlar ile geliştirilen özellikler arasında yer alan duyarlı interaktif kalemler ve PC-bağımsız bağlantı olanakları sınıfta öğrenimi daha ilgi çekici hale getiriyor.

Yeni eğitim teknolojileri interaktivite üzerine kurulu

İnteraktif özelliği ile ön plana çıkan EB-485Wi ve EB-475Wi projektörleri, iki interaktif kalemle birlikte sunuluyor. Bu kalemler, öğretmen ve öğrencinin aynı anda yazabilmesini ve ortak bir şekilde ilerlemelerini sağlıyor. Oldukça duyarlı ve kolay kullanıma sahip bu kalemler, hafif olmalarının yanı sıra, ?hover? adı verilen denetleme sistemi sayesinde projeksiyon cihazı ile yüzey bağlantısının otomatik olarak kontrol edilebilmesini sağlıyor.

Epson EB-485Wi ve EB-475Wi projektörleri popüler tüm bilgisayar yazılım markaları ile uyumlu çalışiyor, buna ek olarak PC-bağımsız çalışma ve anında notlandırabilme (instant annotation) özellikleri de bulunuyor. Bu yeni cihazlarla çalışan bir öğretmen, PC?ye bağlı olmadan da, herhangi bir tahtayı interaktif hale getirebiliyor. DVD oynatıcısına bağlı olduğunda ise imaj ve fotoğraflara not ve açıklamalar ekleyebiliyor.

Kısa mesafeden geniş ve gölgesiz görüntü…

EB-485Wi ve EB-475Wi projeksiyon cihazları, masa üstü ve cam yüzeyli masa altı da dahil olmak üzere, sınıf içerisinde dört farklı pozisyonda asılabiliyor ve konumlandırılabiliyor. Böylece, sınıfta grup çalışması için daha elverişli bir ortam yaratılabiliyor. Serinin tüm diğer cihazları (EB-485W, EB475W, EB-480 ve EB-470) da ? interaktif olmamalarına rağmen ?geniş proje imajlarını çok kısa mesafeden, gölgeyi minimize ederek yansıtabiliyor. EB-475Wi, 2,600 ansilümen; EB-485Wi ise 3,100 ansilümen ile mükemmel bir parlaklık sunuyor. Yeni Epson projektörlerinin kullanımı için gerekli olan tüm malzemelerkutusunda kullanıcıya sunuluyor. Bu da kolay kurulum imkanı sunuyor.

Yatay keystone özelliği sayesinde görüntü hizalamayı kolaylaştıran yeni projektör serisi, fonksiyonel USB girişi ve A+ gömülü 16W hoparlörü sayesinde, sadece bir kablo ile görüntü, ses ve yukarı-aşağı sayfa hareketi dahil olmak üzere eksiksiz bir mutli-medya paketi sunuyor.

Epson Türkiye Projeksiyon ve Video Ürün Sorumlusu Mustafa Akmaz, yeni ürün serisi ile ilgili şunları söyledi:

?Bu projektörlerimiz, modern eğitim anlayışını benimseyen, günümüz okulları için ideal bir çözüm sunuyor. Ürünlerimiz öğrenciler için daha ilgi çekici bir öğrenim alanı yaratmak için, kullanıcı yorumları doğrultusunda üretildi. 3LCD teknolojimiz, öğretmen ve öğrencilerimizi yüksek kalitede görüntülerle buluştururken, doğal renk ve derin siyah renklerin gün ışığındadahi elde edilmesini sağlıyor. HDMI girişi de bulunan cihazlarımız son derece net görüntü sağlama özelliğine sahip. Birçok okul ve eğitim kurumu için ekonomik ortam zorlayıcı olabiliyor. Bu nedenle 6 farklı modelde sunduğumuz ürünlerimiz her bütçeye uygun. Cihazlarımızın lamba ömrü uzun olduğu için ayrıca bir değiştirme maliyeti de olmuyor.?