Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB), 27 ile 28 Ekim tarihleri arasında, Kopenhag?da gerçekleşen 63. HOTREC (Avrupa Otel, Restoran ve Kafeler Birliği) Genel Kurulu?na katıldı.

HOTREC tüzük maddelerindeki değişiklikler, HOTREC?in yeni web sayfası ve yeni logosu, yiyeceklerin hijyeni ve etiketlenmesi, yangın güvenliği, otel sınıflandırma sistemi, telif hakları gibi pek çok uluslararası konu gündemi oluşturdu.

Online sitelerdeki haksız rekabete karşı, Google ile temaslar arttırılacak

TUROB adına toplantıya katılan Yönetim Kurulu Üyesi Armin Zerunyan, genel kurulda gündeme gelen konulara ilişkin şu bilgileri verdi:

?Konaklama sektöründe KDV?nin düşürülmesi; ?Hotelstars Union? projesiyle otel sınıflandırma sistemlerindeki yıldızlamaların bir standarda oturması; gıda güvenliği, Turizmde bir kalite standardının yaratılması ve ölçülebilir olması; online sitelerdeki haksız rekabet unsurlarının kaldırılması ve bu konuda Google ile temasların artırılması; HOTREC ve UNWTO (Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü) arasında işbirliği; özellikle restoranlarda tüketici haklarının sağlanması (KDV dahil fiyatların sunulması gibi) ve otellerde tüketiciyi koruyan kontrat periyodunun ve açık bilginizi verilmesi gibi düzenlemeler yapılması konuları, toplantıda üzerinde önemle durulan ve değerlendirilmeye anılan maddeler arasında yer aldı? diye belirtti.