Toshiba R800 iş serisi şık, hafif, gösterişli aynı zamanda son derece dayanıklı olması ile iş dünyasında profesyonellerin her türlü bilgisayar kullanım ihtiyacını göz önünde bulundurarak tasarlandı. Sık iş seyahati yapanlara yönelik ince ve kolay taşınabilir 33.8cm (13.3??) Portégé R830 modeli, ofis çalışanlarına yönelik 35.6cm (14.0??) Tecra R840 modeli ve büyük ekran tercih edenlere yönelik 39.6cm (15.6??) Tecra R850 modelleri ile kullanıcıların tüm bilgisayar ihtiyaçlarını karşılıyor.

Heyecan verici R800 serisi, farklı renk seçenekleri, özgün klavye tasarımı ve fark yaratan özellikleriyle iş hayatınıza şıklık katıyor.

Farklılık yaratan teknoloji

Bu kadar güçlü özellikleri ince ve hafif cihazlara sığdırabilmek için Toshiba iki alana odaklanarak farklı yenilikçi teknolojilerden yararlandı:  Akıllı ve etkin soğutma çözümleri ve  kasa yapısı, R830?daki Intel® veToshiba tarafından ortaklaşa geliştirilen ?Airflow Cooling? ileri soğutma sistemi en yeni Intel® Core? ailesi işlemcilerin cihazın ince kasasına entegre edilebilmesini ve fan sesi en aza indirgenerek  çalışmasını sağlıyor.

Ustalıkla tasarlanmış havalandırma kanalı, ana kart ısı azaltımını optimize ediyor. İnce ve hafif tasarım sağlamlıktan ödün vermiyor. Kasanın bazı alanlarında bulunan petek dokulu yapı  ve 35.6cm (14.0??) ve 39.6cm (15.6??) cihazların iç bölümüne gömülü gövde ayakları bükülmelere karşı dayanıklılık sağlayarak R800 serisi cihazların oldukça uzun ömürlü hale getiriyor. Elektronik ve mekanik bileşenler dayanıklı magnezyum alaşımlı kasa  ile (R830) veya yeni High Stiffness Resin (çok sert reçine)  kasa  (R840 ve R850)  ile destekleniyor.

Dayanıklılık testleri R800?ün sağlamlığını kanıtladı

Bağımsız Alman test enstitüsü TÜV Rheinland tarafından yürütülen kapsamlı HALT testleri sırasında R800 serisi
cihazlar sağlamlıklarını kanıtladılar: Cihazlar, taşıdıkları verilere hiç bir zarar gelmeden, 76 cm. yükseklikten düşmeye, LCD kapakta 100 kg. ağırlığa ve 30 ml. ye kadar klavyeye sıvı dökülmelerine karşı direnç gösterdiler.

R800 profesyonel kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veriyor

Satellite R800 serisi laptoplar dünyaya kolayca bağlanabiliyorlar.USB 3.0 ve iki adet USB 2.0 girişi, WLAN, LAN girişi, Bluetooth, HDMI ve Mobil Genişbanta hazır özellikleri ile her an bağlanmaya hazır cihazlar, ilave girişler ve iki adet  USB3.0, dört adet USB2.0, DisplayPort veya HDMI, VGA, seri girişler ve LAN gibi arayüzler bulunan opsiyonel docking istasyonu ile genişletilebiliyor. İnce tasarımlarına rağmen R800 modelleri standart olarak optik disk sürücüsüne sahip.