E-posta ve işbirliği platformu IceWarp?ın  Türkiye temsilcisi AcademyTech, 2011 yılının ilk çeyreğinde, önceki yılın aynı dönemine göre cirosunu yüzde 80 artırdığını açıkladı.

Icewarp Türkiye temsilcisi AcademyTech, geçtiğimiz yıl e-posta ve işbirliği çözümleri konusunda başlattığı yatırım çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladı. IceWarp konusundaki teknik ve satış kadrosunu genişleten
AcademyTech, Şubat ayında yaptığı duyuru ile bayi ağını genişletme konusundaki faaliyetlerini açıklamıştı. Bu çalışmalar 2011?in ilk üç ayında IceWarp çözümlerinin cirosunu önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 80 oranında artmasını sağladı. Yeni müşteriler arasında ise Vodafone, MEF Okulları gibi kurumlar bulunuyor.

IceWarp?ın kurumsal pazardaki önde gelen e-posta çözümlerine en ciddi rakip olduğunu söyleyen AcademyTech Genel Müdür Yardımcısı Şeyma Yıldız, ?Pazarda yaygın olarak global üreticilerin pahalı çözümleri ile ücretsiz açık kaynak kodlu çözümler bulunuyor. Özellikle küçük ve orta ölçekli firmalar için açık kaynak kodlu çözümler maliyetleri nedeniyle cazip fakat destek alamadıkları için riskli olarak gözüküyor. Öte yandan global firmaların çözümleri ise destek konusunda sıkıntısız, maliyet olarak yüksek kalıyor. Bu noktada devreye IceWarp çözümleri giriyor. IceWarp global çözümlerin sunduğu her özelliği hem çok daha uygun maliyetlerle sunuyor hem de AcademyTech sayesinde destek konusunda bir sıkıntı yaşanmıyor? diye konuştu.

2011?in ilk üç ayında ulaşılan başarının ardında AcademyTech?in güçlendirdiği kanal yapısı ve pazarlama faaliyetleri olduğunubelirten Yıldız, ilk çeyrekte Vodafone Türkiye, MEF Okulları, Girne Amerikan Üniversitesi gibi yeni müşterileri portföylerine kattıklarını, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), DorukNet, Vatan Bilgisayar, Tarım Bakanlığı, Turuncu Holding, TÜVASAŞ ve Rotapharma gibi müşterilerde de update ve lisans yükseltmeye gittiklerini açıkladı.