Damat, ADV, Tween gibi tüm dünyada tanınan markaları bünyesinde bulunduran Orka Group, giysileri sadece görünüşüne bakarak alma devrinin kapanmasından yola çıkarak, üründe inovasyon dönemini başlattı.

Ürünlerin fonksiyonelliği ile ilgili talepleri gözlemleyen ve hayatı kolaylaştıracak çözümleri koleksiyonlarına taşıyan Orka Group, takım elbise ve ceketlerinde doğal klima, sivri sinek kovucu özellik ve kendinden parfüm kokusu etkilerini sundu.

Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, ?Bu bir gelecek projesi ve biz farkımızı ortaya koyduk, akademik anlamda var olan çalışmaları koleksiyonlarımıza taşıyarak bir ilki başardık? dedi.

Damat, ADV, Tween gibi markalarıyla tüm dünyada tanınan Orka Group, fonksiyonel ve innovatif tasarımlardan oluşturduğu koleksiyonlarla hayatı daha da kolaylaştırdı. ?Kıyafet tasarımı günlük ihtiyaçlara göre şekilleniyor? gerçeğinden yola çıkan Orka Group koleksiyonlarında, sivrisinek kovma özelliği, kendinden parfüm yayma özelliği, doğal klima etkisi, anti bakteriyel koruma, hiç kırışmayan ceket gibi pek çok yeniliği alıcılara sundu. Ürünler taşıdıkları özellikleri ise yıkama veya kuru temizleme ile kaybetmiyor.

?Mutfağımızı paylaştık?

Fonksiyonel ürün ve tasarımların anlatıldığı basın toplantısında konuşan Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, firmaların önümüzdeki dönemde sadece fiyat avantajı ve rekabetçilikte kullanılan birkaç yöntem ile ayakta kalmasının mümkün olmadığını söyledi. ?Bu bir gelecek projesi ve biz farkımızı ortaya koyduk, akademik anlamda var olan çalışmaları koleksiyonlarımıza taşıyarak bir ilki başardık? diyen Orakçıoğlu, müşteri profilinin gittikçe bu tarz fonksiyonel ürünlere kaydığını belirtti.  Orakçıoğlu, yaklaşık 3 yıl içinde toplam cirolarının yüzde 30?unun innovatif ürünlerin kaplayacağına dikkat çekerek, ?Bizim için oldukça önemli olan şirketimizin mutfağını sizlerle paylaştık? dedi.

?En fazla patent alan giyim firması biziz?

Orka Group bünyesinde yer alan tüm markaların ürünlerinde bu tarz yeniliklere yer vereceklerini açıklayan Orakçıoğlu, bilinirliliği artırmak için mağazalarda sadece fonksiyonel ürünlerin yer alacağı ayrı stantlar kuracaklarını söyledi. ?Normal ürünlerin üretim sürecine göre daha uzun ve zor olduğu için fiyatlar yüzde 20 ? 30 daha pahalı olacak? diye konuşan Orakçıoğlu, koleksiyon mantığında üretilen ürünlerde en fazla patent hakkı alan firma olduklarını vurguladı.

2011 hedefi istikrar

Süleyman Orakçıoğlu, 2010 yılında yüzde 54 büyüdüklerini hatırlatarak, 2011 için ilk hedeflerinin istikrar olduğunu söyledi. Orakçıoğlu, ?2010 önemli bir yıldı, mağazalaşma ve büyüme konusunda 2011?in de güzel geçeceğini düşünüyorum? dedi.

Ürünler hakkında?

Doğal klima etkisi Yaz aylarındaki yüksek sıcaklıklara rağmen takım elbise giymek zorunda olan erkekleri düşünerek doğal klima etkisi yapan ceketler.

Radyasyon önleyici ceket ?Cep telefonunu cebimde taşıyorum bana bir zararı var mı?? kaygısına son verilerek, telefonların insan vücuduna yansıttığı zararlı radyasyon ve ( x ) ışınlarını hem bağımsız hem de tüm Avrupa ülke ve ordu laboratuarlarında yapılan testler sonucunda % 99,99 oranında engellediği kanıtlanmış ürünler tasarlandı.

Traveller takım elbise Erkekler için bir giysinin en önemli özelliği pratik olmasıdır. Günümüzde hızlı yaşamak zorunda kalan aktif erkek bir takım elbiseyle işine gidip oradan bir açılışa katılabilmeli. Bu aktif hayattan ilham alan Orka Group gün boyu kırışmayan takım elbiseyi tasarladı.

Strese son İş hayatının stresinden korumak için anti-stress t-shirtler geliştirildi.

Hijyenle buluşan ürünler Hijyenin insan vücudu için öneminden yola çıkarak anti-bakteriyel denimler koleksiyonlara taşındı. Gün boyu ayakkabının içinde kapalı kalan ve vücut ağırlığını taşıyan ayakları düşünerek anti bakteriyel ve parfüm kokulu çoraplar üretildi.

Yaz yağmurunun keyfi? Koleksiyonlarda kullanılan waterproof su itici takım ve trenchcoatlar sayesinde üzerinize gelen su damlacıkları akıp gidecek. Yağmur damlaları su itici kumaşlar sayesinde kıyafetin üstünde durmayacak.

Proje aşamasındaki teknolojik ürünler

Hafif ama sıcak Thermolite  teknolojisi sayesinde  üretilen giysiler soğuk havalarda  vücut  sıcaklığını korur. İçi boş elyaflar teknolojisi ile üretilmiş thermolite giysiler en hafif ağırlıkta en sıcak ortamı sağlar.

Doğal ısı dengesi ile yaşanan konfor Thermocool ürünler sayesinde soğuk sıcak sorunu ortadan kalkacak. Thermocool teknolojisi ile üretilen giysiler vücut ısısının sıcakta ve soğukta sabit kalmasını sağlayacak.

Gümüşten gelen sağlık Thermocool Fresh ürünler ile gümüş iyonunun sağlık verici etkisi ve vücut ısısı sabitlenmesi bir araya geliyor.

Tasarımda fonksiyanellik Tasarım sadece şık ve çekici görünümde değil bir o kadar da pratik ve çözümsel ürünlerde?

Bu akımdan yola çıkarak Orka Group uzun süren bir araştırma ve gözlem döneminin ardından tasarımlarına fonksiyonelliği taşıdı.

Sırt çantası olan  Trenchcoat

Trenchcoat olan sırt çantası? Dört mevsim her kıyafetimizin üstüne giyebilen Trenchcoat. Orka Group Trenchcoat?u nanoteknolojik kumaşlardan üreterek hafifleştirdi ve sırt çantasına çevirdi.

Metropollerin mobil erkekleri için çanta tulum Büyük şehrin karmaşasını ve trafiğini azaltmak için motosiklet veya bisiklet kullanan erkekleri düşünerek tek parça tulumlar tasarlandı. Takım elbisenin üzerine giyilebilen tulumlar yağmurdan rüzgardan koruduğu gibi, küçük bir sırt çantası haline gelerek hayatı kolaylaştırıyor.

Seyahatlerin vazgeçilmezi poşet pantolon Tween Sonbahar Kış 2011 koleksiyonlarında bulunabilecek kendinden kırışık kumaştan üretilen ve katlanıp küçük bir poşet şeklini alan pantolonlar günümüz mobil erkeğinin beklentilerini karşılıyor.