Dünyanın en yeşil teknoloji çözümlerini geliştiren HP, kurumların enerji tüketimini ve maliyetlerini azaltan yeni Enerji ve Sürdürülebilirlik Yönetimi (ESM) çözümünü duyurdu.

Enerji kullanımını optimize etmeye yönelik danışmanlık hizmetlerini ve özel uygulama planları içeren HP Enerji ve Sürdürülebilirlik Yönetimi (ESM), karbon emisyonlarını azaltarak küresel ısınmayı önlüyor. ESM, aynı zamanda, işletmelerin enerji tüketimini azaltarak elde ettikleri kaynakları büyümek için yatırıma ayırmalarına olanak tanıyor. HP?nin ESM çözümleri arasında akıllı soğutma ve güç tüketimi sistemleri kullanan Blade sunucular gibi ileri teknoloji ürünü donanımlar ile optimizasyon ve analiz yazılımları yer alıyor.

HP Kurumsal Hizmetler Büyüme Fırsatları, Enerji ve Sürdürülebilirlik Yönetimi Direktörü Jay Allardyce, ESM ile ilgili açıklamasında şunları vurguladı: ?Müşterilerin işten en yüksek katma değeri elde etmek için enerji ve doğal kaynak kullanımıyla ilgili doğru analitik bilgilere ulaşması gerekiyor. Bu noktada, işletmelerin mevcut durumu ve büyüme hedeflerini iyi tespit ederek büyümeye yatırım yapmak üzere enerji kaynaklarından nasıl tasarruf edeceklerini belirlemeleri büyük önem taşıyor. HP, müşterilerin ESM kapsamındaki danışmanlık, inovasyon ve teknoloji yenileme alanlarındaki çözümlerinden yararlanarak enerji kullanımını optimize etmelerini sağlıyor. HP, ESM çözümlerini her biri alanında uzman olan ve global ekonomide kendini kanıtlamış profesyonel çözüm ortaklarıyla destekliyor.? ESM çözümü işletmelerin üretim, kalite güvence, tedarik ve lojistik gibi alanlarda idari sistemleri ile teknolojilerini en iyi uygulamalarla basitleştirerek ekstra enerji tasarrufu sağlamalarına ve performanslarını artırmalarına olanak tanıyor.

HP Enerji ve Sürdürülebilirlik Yönetimi (ESM) şirketlere aşağıdaki çevre dostu çözümleri sunuyor:

>> Enerji ve maliyet tasarrufu: HP, şirketlere kısa ve uzun vadede enerjiden tasarruf etmek için ne yapmaları gerektiği konusunda bilgi veren analiz raporları ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Şirketler bu planları kendi yatırım, büyüme, iş ve sistem ihtiyaçlarına göre şekillendirebiliyor.

>> Enerji ve kaynak kullanımında verimliliği artırma: ESM, aynı zamanda, enerji ve kaynak kullanımını izleyen, anında ölçen ve analiz eden yazılım uygulamaları da sağlıyor. Bu izleme ve analiz sistemi karbon emisyonlarının en etkili biçimde azaltılmasına olanak tanıyor.

>> En iyi sürdürülebilirlik uygulamaları ile iş hedeflerinin gerçekleştirilmesi: HP işletmelere sadece çevre dostu Yeşil BT çözümleri sunmakla kalmıyor. Aynı zamanda şirketlerin tasarruf ettikleri kaynakları nasıl yatırıma dönüştürebilecekleri hakkında bilgi sağlayarak iş geliştirme faaliyetlerini de teşvik ediyor.

>> İşyerinde çalışma performansını artırma: HP ile çalışan şirketler HP?nin sunduğu donanımlar, yazılımlar ve diğer teknolojilerle veri merkezlerini sadeleştirip en iyi uygulamalara dayalı kullanım standartları geliştirerek performanslarını artırabiliyor. ESM ile enerji tüketimini azaltan kuruluşlar aynı zamanda üretim, kalite güvence, tedarik zinciri, muhasebe gibi alanlarda da işlerini hızlandırarak verimliliği artırmış oluyor. Bu da enerjiden daha fazla tasarruf ederek ek kazanç elde etmelerini sağlıyor.