Taşıyıcı Ethernet ve Fiber Optik teknolojilerinde Dünya Liderliğini koruyan Ciena, iş ortağı Netaş ile ortak teknoloji geliştirirken, bölge pazarlarına da birlikte odaklanıyorlar. Bilgi ve İletişim teknolojilerinin bu iki güçlü ismi düzenledikleri ortak konferansta yüksek katma değeri yaratan network çözümlerini Türkiye?nin operatör, servis sağlayıcı ve büyük kurumlarına anlattılar.

Toplantıda, Ciena EMEA Genel Müdür François Lococ Donou Netaş ile teknoloji alanında yaptıkları başarılı işbirliğini vurgulayarak, Netaş ile yeteneklerini birleştirerek sadece Türkiye değil bölge ülkelerdeki müşterilerin de ağ kurulumu ihtiyaçlarını maksimum performans sağlayacak çözümler ile karşılamada kararlı olduklarını söyledi.

15?16 Mart tarihlerinde Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerindeki iş ortaklarını İstanbul?da bir araya getiren Ciena, inovasyona odaklı yaklaşımıyla tanınıyor. Şirketin tümleşik yazılım platformu sektörün önde gelen şebeke otomasyonu teknolojisini sağlıyor ve optik ağların kapasite ve güvenilirliğini, Ethernet’in maliyet etkin ve esnek çözümleriyle bir araya getiriyor.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Netaş Genel Müdürü C. Müjdat Altay ?Küresel teknoloji devleri Türk şirketleri ile stratejik ortaklık yaparak bölgesel pazarlarda başarılı olmayı hedefliyorlar. Netaş olarak biz de Türkiye’de elde ettiğimiz güçlü birikimi ve yakaladığımız sistem entegrasyonu başarısını, 2011 yılında bölge ülkelere taşımak istiyoruz. Netaş – Ciena stratejik ortaklığı ile sadece Türkiye’ye değil, hedeflediğimiz 20 ülkedeki müşterilere taşıyıcı Ethernet, optik ürünler, ağ altyapısı alanlarında yeni nesil çözümleri ve servisleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Netaş Ciena toplantısında; operasyonel maliyetleri arttırmadan kapasite ve ağ esnekliğinin nasıl ölçeklendirilebileceği, operatörlerin çözümlerini farklı kılarak daha karlı servisleri daha hızlı nasıl sunabileceği, rekabette başarılı olmak için ne tür network teknolojileri ve mimarilerinin kullanmalısı gerektiği ve tüm bunları yaparken nasıl maliyet etkin olunabileceğinin cevaplarına odaklanıldı.sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın