Çelebi Havacılık Holding A.Ş. hakim ortağı Çelebioğlu ailesi tarafından, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Şirketimizin büyük ortağı Çelebi Havacılık Holding A.Ş. tarafından yatırımcılara ve kamuoyunun bilgisine arz edilmek üzere, Şirketimize 21.03.2011 tarihinde (bugün) iletilen açıklama metni aşağıda belirtilmiştir” denilerek şu bilgilere yer verildi:

“Çelebi Havacılık Holding A.Ş.(“Holding”) hakim ortağı durumunda bulunan Çelebioğlu ailesi (Can Çelebioğlu, Canan Çelebioğlu Tokgöz ve Engin Çelebioğlu) (“Aile”) tarafından yapılan bilgilendirme çerçevesinde; Grubumuzun havacılık sektörüne ilişkin yurtiçinde ve yurtdışında büyümeye yönelik stratejik planı çerçevesinde; Aile’ye ait, Holding sermayesini oluşturan hisselerin %99,99 ve Çelebi Hava Servisi A.Ş. sermayesinin oluşturan hisselerin % 22.63’ünün, sermayesi, oy hakları ve yönetim kontrolünün Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehrinde mukim Abraaj Investment Management Limited (“Abraaj”) ve Aile tarafından eşit bir şekilde paylaşılacağı bir şirkete devri konusunda, bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalanmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.”


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın