BBM (BlackBerry Messenger) Sosyal Platformu?nun beta sürümü resmi olarak geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu. Bu gelişme BlackBerry geliştirici topluluğunun artık çok popüler olan BBM servisinin güçlü ve sosyal yönlerinden yararlanabileceği anlamına geliyor. (BBM?in şu anda 35 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunuyor) BBM Sosyal Platformu ilk kez BlackBerry DEVCON 2010?da duyurulmuştu.

Artan geliştirici deneyimi

BBM Sosyal Platformu beta sürümünün kullanıma açılması API?lere ve uygulamalara önemli fonksiyonlar eklemelerine yardımcı olmak üzere Java geliştiricilerine erişim hakkı sağlıyor. Beta sürümü kullanıcının izniyle kişinin profiline erişim ve güncelleme dahil; kişinin profilinde özel alan oluşturmayı, web sayfaları üzerinden arkadaşlarıyla sohbet etmeyi, dosya transferi yapmayı ve listesindeki arkadaşlarıyla viral uygulamalar paylaşmasını sağlıyor.

Geliştiriciler aynı zamanda gerçek bir cihazda canlı görmeyi bekledikleri BBM entegrasyonunu ve eksiksiz iş akışını da test edebilecek. Tüm bu özellikler BlackBerry akıllı telefon OS 5.0 ve 6.0?a özel simülatörlerle sağlanabiliyor.

BlackBerry WebWorks platformuna Nisan ayıyla birlikte eklenmesi planlanan tam destek ile daha fazla geliştirici bu inanılmaz özelliklere sahip olan BBM Sosyal Platformu?ndan yararlanabilecek.

Artan son kullanıcı deneyimi, sohbetten daha fazlası

Beta sürümünün piyasaya sunulmasıyla birlikte BBM Sosyal Platformu sosyal etkileşimi kökten değiştiriyor. Son kullanıcı deneyimi artık mesajlaşmanın ve sohbetin ötesinde multimedya, oyun, konum tabanlı servisler (location-based services), VoIP, video ve ticaret dahil olmak üzere yepyeni ve sosyal açıdan ilgi çekici uygulamalarla birlikte genişletiliyor. Geçmişteki bireysel deneyimler yerini sosyal deneyimlere bırakıyor. Bu sayede kullanıcılar arkadaşlarıyla birlikte yeni uygulamaları keşfedebiliyor, kendi aralarında gerçek zamanlı deneyimler yaşayabiliyor ve içerik paylaşma yeteneği kazanıyorlar. Her zaman kullanılabilmesi, eşsiz yakınlık ve hızlı çözüm bulma yeteneğiyle BBM topluluğunun tüm avantajlarından yararlanabiliyorlar.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın